Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gazetka SJ - opinie, propozycje, dyskusja
#1
Witam wszystkich! W tym miejscu będziecie mogli wyrażać swoje opinie, dawać propozycje oraz dyskutować na temat Gazetki SJ. Jako Redaktor Naczelny jestem zainteresowany tym, co sądzą ludzie o gazetce i chcę, aby była ona jak najlepsza. Zachęcam do korzystania z tego tematu.
Pozdrawiam, Maciej Sosna
 
Odpowiedz
#2
Gazetkę czyta się bardzo dobrze. Wywarła na mnie pozytywne wrażenie, ale mam też kilka uwag.

W niektórych miejscach pojawiły się błędy interpunkcyjne - brakowało przecinka, czy kropki, a czasem było ich zbyt wiele. Należy też pamiętać o spacjach.

W artykułach podawajcie źródła Waszych tekstów, nawet, jeżeli ich bezpośrednio nie skopiowaliście, (chociaż taki artykuł też znalazł się w Gazetce)! Jeżeli pisząc, inspirowałeś się informacjami z Wikipedii - śmiało, podaj do niej link na końcu. Zwracajcie na to uwagę, bo to naprawdę ważne.

Wystrzegajcie się powtórzeń. Jeżeli macie z tym problem, polecam najprostszy, internetowy słownik synonimów.

Kolejna uwaga dotyczy działu "Sport". Ostatnio dużo się działo w piłce ręcznej, tenisie, a nawet siatkówce, która swoją drogą obchodzi dziś 122 urodziny. Może warto coś o tym napisać? Oba teksty opierały się tylko i wyłącznie na piłce nożnej. Nie twierdzę, że nie są ciekawe, ale myślę, że lepiej byłoby napisać o czymś innym. Naprawdę nie trzeba być fanatykiem, żeby wiedzieć, że Polska zajmuje historyczne miejsce w rankingu FIFA.

Poza tym myślę, że artykuły zyskałyby na barwie, gdyby było w nich więcej osobistych przemyśleń autorów. Nie musicie się sugerować czyimś punktem widzenia. To Wasz artykuł, więc zawarte w nim informacje możecie ocenić po swojemu.
Bardzo podobało mi się przytoczenie własnej opinii pod koniec artykułu o Edwardsie. Właśnie o to chodzi, moi drodzy.

To chyba tyle. Napiszę, jeżeli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy. Ogólnie nie ma się czym przejmować, artykuły są napisane porządnie, a błędy zdarzają się również najlepszym.
Na przyszłość: czasem ludzie wolą poczytać ciekawe pierdoły, których w życiu nie słyszeli, niż suche fakty o czymś, co za chwilę wyleci z głowy. ;)

Życzę dużo weny! Pozdrawiam.
Falling like a boss
[Obrazek: tumblr_oicbzsyBay1trdomlo4_500.gif]
 
Odpowiedz
#3
(02-09-2017, 21:37)Zosia napisał(a):  Gazetkę czyta się bardzo dobrze. Wywarła na mnie pozytywne wrażenie, ale mam też kilka uwag.

W niektórych miejscach pojawiły się błędy interpunkcyjne - brakowało przecinka, czy kropki, a czasem było ich zbyt wiele. Należy też pamiętać o spacjach.

W artykułach podawajcie źródła Waszych tekstów, nawet, jeżeli ich bezpośrednio nie skopiowaliście, (chociaż taki artykuł też znalazł się w Gazetce)! Jeżeli pisząc, inspirowałeś się informacjami z Wikipedii - śmiało, podaj do niej link na końcu. Zwracajcie na to uwagę, bo to naprawdę ważne.

Wystrzegajcie się powtórzeń. Jeżeli macie z tym problem, polecam najprostszy, internetowy słownik synonimów.

Kolejna uwaga dotyczy działu "Sport". Ostatnio dużo się działo w piłce ręcznej, tenisie, a nawet siatkówce, która swoją drogą obchodzi dziś 122 urodziny. Może warto coś o tym napisać? Oba teksty opierały się tylko i wyłącznie na piłce nożnej. Nie twierdzę, że nie są ciekawe, ale myślę, że lepiej byłoby napisać o czymś innym. Naprawdę nie trzeba być fanatykiem, żeby wiedzieć, że Polska zajmuje historyczne miejsce w rankingu FIFA.

Poza tym myślę, że artykuły zyskałyby na barwie, gdyby było w nich więcej osobistych przemyśleń autorów. Nie musicie się sugerować czyimś punktem widzenia. To Wasz artykuł, więc zawarte w nim informacje możecie ocenić po swojemu.
Bardzo podobało mi się przytoczenie własnej opinii pod koniec artykułu o Edwardsie. Właśnie o to chodzi, moi drodzy.

To chyba tyle. Napiszę, jeżeli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy. Ogólnie nie ma się czym przejmować, artykuły są napisane porządnie, a błędy zdarzają się również najlepszym.
Na przyszłość: czasem ludzie wolą poczytać ciekawe pierdoły, których w życiu nie słyszeli, niż suche fakty o czymś, co za chwilę wyleci z głowy. Wink

Życzę dużo weny! Pozdrawiam.

Błędów interpunkcyjnych akurat się wystrzegam, ale chyba Arek tutaj trochę błędów popełnia. I tak potem ja przeglądam artykuły. Co do źródeł, to faktycznie przeoczyliśmy to i postaramy się, żeby w następnych wydaniach to było. Powtórzenia - to również weźmiemy pod uwagę. Mam nadzieję, że Arek nie myśli, iż sport to tylko piłka nożna, trzeba będzie to mu przekazać, bo on o tym pisze. Przemyślenia także spróbujemy wprowadzić. W końcu trzeba się poprawiać z wydania na wydanie Smile
Pozdrawiam, Maciej Sosna
 
Odpowiedz
#4
Co do propozycji, to już do admina pisałem, ale ma ostatnio mało czasu(sprawy prywatne). Chodzi o to by móc czytać poprzednie wydania gazety, nie a takiej obecnie możliwości, a myślę, że szczególnie jak nowi gracze są to chętnie poczytają i starsze wiadomości Wink
 
Odpowiedz
#5
Myślę, że pomysł Karola jest bardzo dobry. Natomiast mam dla Was nowe wydanie Gazetki. Co o nim sądzicie?

http://gazetka.ski-jumps.pl
Pozdrawiam, Maciej Sosna
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości