Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy ten pomysł nadaje się do wprowadzenia?
Ankieta jest zamknięta.
Tak, jest bardzo dobry
33.33%
3 33.33%
Tak, ale trzeba to dopracować
66.67%
6 66.67%
Nie mam zdania
0%
0 0%
Nie
0%
0 0%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noty za lądowanie
#11
Oto moja propozycja przedstawiona już dawniej tylko samej administracji, natomiast teraz przedstawiam ją również Wam.

(01-14-2014, 19:25)matty napisał(a):  Chodzi o to, aby zrobić coś, dzięki czemu gracze będą chcieli trenować wszystkie umiejętności, a nie jak obecnie najlepiej opłaca się trenować koncentrację, a lądowanie praktycznie nie. Tak wiec pomyślałem, aby umiejętności działały w ten sposób:

Balans: +1 potencjału, lepsza nota
Wybicie: +1,1 potencjału lub 1,2 potencjału
Lądowanie: mniejsza szansa na upadek, lepsza nota
Koncentracja: +0,7 potencjału, mniejsza szansa na upadek


Myślę, że tym sposobem gracze trenowali by umiejętności po równo. Już tłumaczę o co chodzi z tą "lepszą notą".
Noty są np. w przedziałach dla różnych długości skoku: 13-15, 16-18, 19-20 (to są przykładowe), a przecież nota nie zależy tylko i wyłącznie od odległości, ale również od stylu, na który wpływ miałby upadek, lądowanie oraz balans. Jeśli Gracz A ma razem 150.000 balansu i lądowania, to jemu zmniejszałaby się dolna granica otrzymywania not przez sędziów o 0,5 pkt od każdego. I w takim przypadku, aby zmniejszyła się ta dolna granica, inni graczemusieliby mieć np. co najmniej 40% sumy balansu i lądowania co gracz posiadający najwięcej w grze łącznej tych wartości, czyli co najmniej 60.000 łącznie. Jeśli miałby mniej to nie zmniejszałoby to dolnej granicy. Wybicie (realnie, im lepsze wybicie, tym lepszy i dłuższy skok) zaproponowałem powiększyć do 1,1 lub 1,2 z tego względu, że gdybyście wprowadzili tą "lepszą notę" to wtedy trenowaliby głównie balans, a w takim przypadku będą mieli wybór, którą umiejętność trenować.
Co o tym sądzicie? Według mnie to by było bardziej realne i ciekawsze. Jak czegoś nie rozumiecie, to pytajcie.
 
#12
teraz wogule nie ma not po 18 i 19 tylko cały czas 17 trzeba coś zrobic
 
#13
Są tylko trzeba dobrze skoczyć.
 
#14
Kamil, ja ostatnio dostałam 19 i 4x20, więc to wszystko zależy do skoku Tongue
 
#15
(01-29-2014, 10:20)KAMIL31862 napisał(a):  teraz wogule nie ma not po 18 i 19 tylko cały czas 17 trzeba coś zrobic
Obecnie nota zależy od długości skoku oraz upadku
 
#16
No właśnie, w takim razie po co trenować to lądowanie? Wystarczy mieć po 1000 lądowania i koncentracji i już masz notę 19, jeśli jesteś dobry, a jeśli jesteś nieco słabszy, to dostajesz notę 16, nawet jeśli masz 40 000 lądowania i 10 000 koncentracji
 
#17
Temat długo nieaktywny. Zamykam.
 
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości