Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes za wprowadzeniem tych pomysłó
Ankieta jest zamknięta.
Oba pomysły
54.55%
6 54.55%
pierwszy pomysł
18.18%
2 18.18%
drugi pomysł
9.09%
1 9.09%
żąden (dlaczego)
18.18%
2 18.18%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czas
#1
ID/nick: 1747 KAMIL31862
Pomysł i cel: jednoczesne rozgrywanie zawodów
1
Teraz coraz częściej widac taką sytuację:Zawodnik występuje w Pś jest dzien przerwy w zawodach i sie przenosi do Pk bo akurat są ,potem dzien przerwy i akurat zapisuje się do Pn i moze tak zdobywac osiągnięcia .Co z tego ze ma punkty zerowane ale moze stawac na podium .Tak samo z druyżynhóka zawodnik pomaga seniorom a następne na drugi dzien juniorom i na przemian raz tu jest raz tu .Mój pomysł polega na tym alby większosc zawodów odbywało się o tej samej porze ( najbardziej potrzebne sa jednoczesne dróżynówki ) .Wprowadzic równoczesne rozgrywanie pś,pk i pn oraz drużynówek .
zlikwidowało by to zjawisko pomagania przez jednego zawodniak obum kadrom i trudnosc przez słabszych zawodników w zawodach/
2.
innym pomysłem jest takie coś zawodnik zostaje powołany do kadry juniorów na określony czas np na 5 konkursów albo na 3 tygodnie i przez ten czas nie moze dojsc do seniorów ani do pn .
Moim zdaniem ten pomysł lepszy ze zawodnik zostaje powołąny na czas okreslonny lub na kilka zawodów

Plusy:Nie bedzie tak ze zawodnik pomaga kadrze juniorów i seniorów w druzynówce,zawodnicy bedą musieli skakac w danym okresie w danych zawodach
Minusy: brak
 
#2
Za. Szczególnie za tym, aby drużynówki rozgrywać o jednej porze.
 
#3
Ja jestem na tak, ponieważ tak jak napisałeś jakiś zawodnik przenosi się z PŚ do PK z PK do PŚ i tak w kółko i tak samo jest z zawodami drużynowymi.
 
#4
Zrównajcie ilość zawodów i będzie super. W jednym dniu zawody jeśli się przeniesie to dopiero po 24h będzie mógł wystąpić w danej kategorii . Czyli w jednym dniu Puchar narodów , puchar kontynentalny, puchar świata . W drugim dniu puchary drużynowe. Zablokowanie występu przez 24h od zmiany będzie najlepsze. Dodatkowo można ustawić inne godziny startu co nie obciąży serwerów. Sam zaczynam kombinować bo jak wolno i da się to dlaczego nie skorzystać z tej furtki .
 
#5
Moim zdaniem rozgrywanie zawodów o jednej godzinie jest to bardzo zły pomysł, dlaczego?
Nie wytrzymają serwery - zbyt duża aktywność ludzi, wiele obliczeń na minutę (rozgrywanie zawodów) co będzie powodowało częste zawieszki serwera, powolne chodzenie po stronie, częstsze bugowanie się zawodów.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie limit czasowy oraz reset punktów z klasyfikacji generalnej (tak jak obecnie)podczas zmiany kategorii wiekowej lub odejścia z reprezentacji.

Czyli przykładowo jesteśmy w juniorach to występujemy w PK. Rozegramy trzy zawody i zdecydujemy się na przejście do PN, wtem usuwają nam się punkty z PK oraz nie możemy dołączyć do reprezentacji w przeciągu 48h. Tak samo by działało w każdą stronę (z PŚ do PK itd.)

Aby jeszcze zachęcić użytkowników do grania w reprezentacjach (w kolejność PŚ, PK, PN) można dodać zróżnicowane nagrody np:

za 1 miejsce:
PŚ: 250k, 150PE
PK: 125K, 75PE
PN: 50k, 25PE
PŚD: 500k, 400PE do podziału
PKD: 250k, 200PE do podziału
 
#6
dłużej niż 48 h bo zaqody tak są jeden dzień pkbza dwa dni ps
dake powolqnie na. np 5 zaqpdow albp na tydzień ustalalb by to selekcjomer repki
 
#7
Kamil napisz poprawnie post, błędów.
 
#8
zawody zazwyczaj są albo tego samego dnia, albo dzień po dniu, więc raczej nie będzie opłacało się zmieniać swojej kategorii:

W przypadku, gdy skoczek chce brać jak najszybciej udział w zawodach wliczając indywidualne + drużynowe, przyjmując że ma 17 lat:

prześwitująca czerwień - zawody, w których gracz nie może być powołany przez zmianę kategorii
prześwitująca zieleń - zawody, w których gracz może wystąpić, ale przykładowo najbliższe zawody w jego kategorii rozgrywają się tego samego dnia co inne; może zmienić kategorię
normalny kolor jak w terminarzu - skoczek jest w tej reprezentacji; bierze udział w zawodach

[Obrazek: 2d9ec00.png]

jak widać na powyższym obrazku doliczyłem się, że skoczek wziąłby udział w sezonie w 40 zawodach, a nie tak jak dotychczas we wszystkich. Zapraszam do dyskusji.

no i te nagrody o których wcześniej wspominałem:
za 1 miejsce:
PŚ: 250k, 150PE
PK: 125K, 75PE
PN: 50k, 25PE
PŚD: 500k, 400PE do podziału
PKD: 250k, 200PE do podziału
 
#9
Dobrze rozpisane, ale

A ja w ogóle bym wolała, żeby było coś takiego, że przeskakiwania nie ma. Możliwe np. 2 zmiany w sezonie tylko (że ktoś będzie powołany do kadry, ale potem będą lepsi, to może wypaść i wtedy zapisać się do PN, ale gdy więcej potrenuje i będzie lepszy od innych można go z powrotem powołać). I może to, co kiedyś była dyskusja o tym, żeby tak bardzo się nie zazębiał wiek juniorzy/seniorzy. Czyli np. juniorzy 16-17, seniorzy 18 i więcej.
 
#10
Uważam, że nie ma sensu zmieniać wieku seniora, dlaczego? Może i obecnie jest mało seniorów, ale zobaczcie ile teraz jest 16-17 latków stojącym już na bdb poziomie. Jak zmienimy, że wiek seniora jest od lat 18, to za dwa sezony będzie zbyt dużo tych dobrych w PŚ i będą pchali się PN, gdzie Ci rozpoczynający karierę i Ci słabsi nie będą mieli szans! Ja jestem nawet za tym, aby z czasem wydłużyć wiek juniora.
 
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości