Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy chcesz, aby odbyło się przelosowanie lig?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
77.14%
27 77.14%
Nie
22.86%
8 22.86%
Razem 35 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ważne Przelosowanie lig
#11
Przez wymieszanie lig może się zdarzyć to że kluby z 1 ligi mogą się spotkać z klubami z lig 4-6, to w tedy oni nie mają żadnych szans z takim klubem.
Lepiej niech będzie tak jak jest do tej pory, lepsze kluby awansują do wyżej ligi, a gorsze spadają do ligi niżej.
Tak będzie sprawiedliwie, i tak też jest w realu.
 
#12
(03-22-2014, 19:39)Administrator Techniczny napisał(a):  Pojawiła się propozycja przelosowania lig względem potencjałów.

Czyli te lepsze były by wyżej czyli taki średniak z 4 ligi nie byłby w pierwszej ani drugiej na pewno.
 
#13
(03-22-2014, 22:13)grzegorzJ napisał(a):  Przez wymieszanie lig może się zdarzyć to że kluby z 1 ligi mogą się spotkać z klubami z lig 4-6, to w tedy oni nie mają żadnych szans z takim klubem.
Lepiej niech będzie tak jak jest do tej pory, lepsze kluby awansują do wyżej ligi, a gorsze spadają do ligi niżej.
Tak będzie sprawiedliwie, i tak też jest w realu.

really? A co powiesz na to, że Dragon Ball Team, którzy są w 6 lidze mają 3 miejsce w rankingu klubów? A co powiesz na to, że mój klub (również w 6 lidze) dzięki trenerowi mógł pozyskać najlepszych graczy?
 
#14
Moim zdaniem powinny być zapisy do lig. Do każdej ligi wpisowe do 1 ligi 10mln, do 2 ligi 8 mln itp. Powinny być jakieś nagrody za zajęte miejsca w lidze. System punktacji powinien się zmienić bo jeżeli w przypadku tej samej liczny punktów powinien decydować bezpośredni pojedynek a nie jak teraz punkty zdobyte bo jedni mają skocznie 116HS a inni 230HS i to troszkę niesprawiedliwe

Proponuję też zmianę w kwesti kontraktów zawodników. Powinien być dłuższy okres kontraktu nawet na cały sezon i dłużej. Możliwość wykupienia zawodnika z innego klubu poprzez jakąś kwotę. Odejscie zawodnika z klubu po akceptacji prezesa , bo odchodzenie w każdej chwili wpływa na to że odchodzą przed meczem i klub przegrywa walkowerem. Osobne pensje żeby można było ustalić każdemu zawodnikowi inną.
 
#15
Mateusz opcja z większą liczbą awansów, spadków już kiedyś nie przeszła. To znaczy była to forma barażowa, ale też ją na starcie odrzucono, bo już kiedyś taki pomysł upadł (to, że kiedyś coś było uznane za złe, nie znaczy, że obecnie też by tak ludzie uznali - jednak rotacja graczy w tej grze jest wg mnie za wysoka).

Opcja przelosowania pod kątem potencjału jest dobra, ale jest jedna kwestia. Potencjał zmniejsza się z każdym punktem zmęczenia, z każdym punktem mniej formy. To musi być potencjał faktyczny, a nie chwilowo wypracowany. Aby się nie okazało, że np. klub z TOP3 trafi do 4 ligi i jak wejście na swój poziom to znów będzie pewniak.

Przy okazji tego warto byłoby coś zrobić, aby kluby, które dochodzą w trakcie sezonu miały możliwość rozegrania kompletu meczy. Może się okazać, że np. zabraknie meczu i drużyna, która rozegrała dobre spotkania nie awansuje, bo zabraknie jej 1-2 punktów. A mimo to jest najlepsza. I ma jakby sezon w plecy.
 
#16
W 100% zgadzam się z mateuszeksz.
 
#17
W 6 lidze są 2 kluby, które mają potencjał ponad 200. Dragon Ball Team, który już uzyskał awans i mój DES, który jest w TOP6 rankingu klubów.

@mateuszeksz nie śledziłem od dłuższego czasu zmian w propozycjach, ale tak jak mówię. Jakiś miesiąc temu proponowałem, aby pierwsza drużyna awansowała, a druga walczyła w barażach z 7 drużyną z wyższej ligi. Pomysł mi zamknięto po godzinie czy dwóch, bo "już to kiedyś było proponowane i nie przeszło". Dlatego taką opinię i tutaj wyraziłem.

To przelosowanie byłoby dobrym rozwiązaniem (patrząc na wyniki ankiety prawdopodobnie zostanie przyjęty), bo w chwili obecnej przez to, że mój klub dołączył po 4 meczach do ligi zabrakło nam tych meczy, aby zająć miejsce 2 i móc również awansować. W tej sytuacji awansuje druga drużyna, która jest patrząc na potencjał ponad 2x słabsza. Po przelosowaniu i na nowo rozstawieniu drużyn system 2x awans - 2x spadek będzie być może bardziej miarodajny.

Idąc dalej. DBT potrzebuje jeszcze 4 sezonów, aby znaleźć się w 1 lidze. Nie sądzę, aby tyle wytrzymali, chociaż im tego życzę. A trafili pewnie do 6 ligi, bo tam był klub do wyrzucenia.
 
#18
ale jak klub powiedzmy średni po tym przemieszaniu zdobędzie bardzo dobrego zawodnika to automatycznie staną się dużo lepsi i i tak będzie od razu oczywiste, kto zwycięży, więc będę się trzymać tego, żeby nie mieszać. Ale na tak, żeby miejsca były przydzielone na podstawie potencjału i żeby można było nadrobić rozgrywki.
 
#19
Ja widzę to w ten sposób.

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIE TO ZWIĘKSZENIE LOSOWOŚCI W SYMULACJI SKOKÓW CZYLI ABYM NP JA MIAŁ SZANSĘ ODPALIĆ SKOK JAK ŻYŁA WCZORAJ.

1.Kontrakty na połowę sezonu(bardzo wysokie koszty zerwania kontraktu)
2.Losowanie grup ( 6 grup po 8 drużyn )
3.Losowanie odbywa się na zasadzie koszyków, czyli 6 drużyn z największym potencjałem trafia do 1 koszyka, 6 kolejnych do 2 koszyka itd.
4.W trakcie sezonu zawodnicy mogą negocjować ewentualne transfery ( jeśli zawodnik ma podpisany kontrakt na rok, to drugi klub ma obowiązek wpłacić za niego pieniądze! )
5. Po zakończeniu sezonu zasadniczego 2 najlepsze drużyny z grupy awansują do fazy play-off gdzie spotkają się ze sobą w fazie pucharowej.
6. Dzięki tej rozgrywce będziemy wiedzieli kto faktycznie jest najlepszy, przy okazji rozgrywka stanie się zdecydowanie bardziej atrakcyjna i mniej przewidywalna.
7. Drużyny które zajmą 2 ostatnie miejsca w grupie będą miały mecze o utrzymanie z drużynami spoza rozgrywek(rozgrywka będzie liczyć 48 drużyn, 12 zajmie ostatnie miejsca czyli od 49-60 miejsca będą mogły rozgrywać mecze z tymi drużynami ale na zasadzie zgłoszenia się do tego dzięki temu będą to drużyny aktywne)

minus jest taki, że trzeba tutaj trochę popracować choć moim zdaniem nie dużo. Administratorzy zwróćcie uwagę na rozgrywkę, ta gra musi być bardziej atrakcyjna, większa losowość , pogoda aby działała, jakiś rachunek prawdopodobieństwa. Inaczej będziecie bardzo szybko tracić graczy.

pozdrawiam
 
#20
1 - tak
2/3 - nie rozumiem Tongue
4 - tak
5/6 - tak
7 - tak
 
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości