Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy chcesz żeby o awansie klubu do lepszej ligi decydował
Ankieta jest zamknięta.
O TYM ZADECYDUJĄ BARAŻE POMIĘDZY NIMI
44.44%
8 44.44%
ZWYCIĘSTOW POMIĘDZY TYMI KLUBAMI W ZWYKŁYM MECZU LIGOWYM
22.22%
4 22.22%
PUNKTY ZDOBYTE NA SKOCZNI (NIESPRAWIEDLIWE DLA KLUBÓ Z MNIEJSZĄ SKOCZNIĄ)
33.33%
6 33.33%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 miejsce i ostatnie
#1
ID/nick:KAMIL31862 (ID: 1747)
Pomysł:Inny sposób wyjscia z ligi
Cel:
Aktualnie w lidze jeżeli są dwie czy wiecej druzyn z taką samą liczbą wygranych i przegranych awansuje ta co ma więcej puktów zdobytych.
Ale wg mnie to jest niesprawiedliwy sposób wybrania drużyny wygrywającej , bo np sa dwie druzyny na 1 miejscu mają tyle samo wygracnych i przegranych ( jeden klub ma skocznie hs 120 bo niedawno założył klub,drugi hs 205 i jak gra u siebie 3 mecze zdobywa wiecej pkt ,niż ta druzyna z miejszą skocznią ( też 3 razy u siebie) i jaka tu sprawiedliowsc żeby rozmiar skoczni decydował o awansie klubu niektóre kluby szukają zawodnika na jeden mecz żeby wygrac z klubem i dzięki swojej dużej skoczni awansowac do lepsze ligi dlatego moim pomysłęm jest że jeżeli kilka klubów jest na jednym iejscu to przeprowadzic dla nich taki konkurs(baraże kto zajmie pierwsze miejsce) lub żeby liczyły sie w tym spotkania ligowe czyli np jeżeli drużyna a, ma tyle samo wygranych co klub b to w meczach ligowych jeżeli w ich pojedynku wygrał klub b to klub b awansuje
Minusy:Nie ma
Plusy: sprawiedliwa gra dla klubów zaczynających
 
#2
Nie sądzę, aby to było potrzebne. Przecież drużyna A zagra na skoczni u siebie i na skoczni przeciwnika, więc szanse są takie same nawet, gdyby na początku sezonu do ligi została zapisana nowa drużyna z małą skocznią.
 
#3
jak takie same w sezonie letnim teraz gramy tylko jedną kolejke to tak nie jest na dużej skoczni skoczy ta drużyna 3 razy a ta druga u siebie tez 3 razy
a nawet w sezonie ziomwym jak ja zagram z tą druzyną z większa skocznią to tylko raz to bede miał np 2000 pkt i ta z dużą skocznią też 2000 ale są inne mecze z innymi druzynami i ta z większa skocznią jak bedzie u siebie skakac to prawie cały czas po 2000 a druga drużyna z małą skocznią po 1000 no i co jest sprawiedliwosc nie sądze wg powinny byc mecze bartazowe pomiędzy tymi druzynami
 
#4
Mam wrażenie, że strasznie Cię boli to, że w lidze masz najsilniejszy skład, a nie jesteś pierwszy. Myślę, że gdyby został wprowadzony nowy silnik w Lidze Klubowej to nie miałoby to większej różnicy. W sezonie letnim została rozegrana tylko jedna runda, bo zgłosiło się kilka klubów, więc stworzyliśmy 2 nowe ligi. W następnym sezonie tak nie będzie, chyba że znowu nastąpi podobna sytuacja w co wątpię.

Rozbudowujesz skocznię?
 
#5
jeden klub przy zakłądywaniu klubu mógł miec 179 a drugi 95 i co myślisz że ten drugi klub go tak szybko dogoni ? a i tak w sezonie ziomwym jak w lidze jest 8 druzyn to 7 u siebie każdy gra a 7 na wyjeżdzie więc na większej skoczni 7*2000 plus na wyjazdach 7*1000a ten z mneijsza skocznia 7*1000 u siebie na wujeżdzie jest tylko raz u tego klubu z dużą skocznią
teraz w lidze nie decuduje siła druzyna( ta najlepsza zasługuje na awans wygranymi a nie tym że ma większą skocznie ) teraz decuduje skocznia taka prawda
 
#6
skoro masz najsilniejszy skład to czemu nie wygrałeś wszystkiego?
 
#7
(01-10-2014, 21:08)KAMIL31862 napisał(a):  a i tak w sezonie ziomwym jak w lidze jest 8 druzyn to 7 u siebie każdy gra a 7 na wyjeżdzie więc na większej skoczni 7*2000 plus na wyjazdach 7*1000a ten z mneijsza skocznia 7*1000 u siebie na wujeżdzie jest tylko raz u tego klubu z dużą skocznią

Zauważ, że tak jak piszesz "ten z mniejszą skocznią" 7*1000 i 7* 2000, to nie gra tylko z 1 drużyną tylko z wszystkimi z ligi.

Przykład:
Drużyna A: Punkt K230
Drużyna B: Punkt K210
Drużyna C: Punkt K190
Drużyna D: Punkt K170
Drużyna E: Punkt K150
Drużyna F: Punkt K130
Drużyna G: Punkt K110
Drużyna H: Punkt K90

Policz sobie ile wyjdzie. (Poryje banie)
Przyjmij, że Drużyna A (każdy zawodnik ma taki sam potencjał) ma lepszych zawodników od Drużyny B (każdy zawodnik ma taki sam potencjał).
Drużyna A w I rundzie (grając wszystkie u siebie) zdobędzie ok. 25000 pkt, natomiast w II rundzie (grając wszystkie mecze na wyjeździe) zdobędzie ok. 16000 pkt co łącznie da około 41000 pkt (przy wszystkich wygranych meczach).

Drużyna B wiadomo, że będzie skakała gorzej od Drużyny A (np. 20 metrów mniej), a więc w I rundzie (grając wszystkie mecze na wyjeździe) zdobędzie ok. 15000 pkt, natomiast w II rundzie (grając wszystkie u siebie) zdobędzie ok. 22000 pkt co łącznie da około 37000 pkt (przegrywając oba mecze tylko z Drużyną A).

Przyjąłem, że drużyna wygrywająca skakała 10 metrów mniej niż wynosi Punkt K, a drużyna przegrywająca 30 metrów mniej niż punkt K (tylko w meczu z drużyną, z którą przegrała).

Co z tego wychodzi?
Punkty są proporcjonalne do siły drużyny. Wiadomo, że Drużyna B ma mniej punktów, bo ma słabszy skład.
 
#8
A ja myślę że w takiej sytuacji powinno się sumować tylko mecze bezpośrednie miedzy drużynami w danej sytuacji oczywiście gdy rozegrano dwie rundy. Przy jednej rundzie bez rewanżów baraż żeby było sprawiedliwie, oczywiście baraż nie może przynosić zysków. Bo będzie to niesprawiedliwe względem innych drużyn w lidze. I być rozegrany na neutralnym obiekcie. Albo baraż i rewanż na skoczniach danego klubu. Jednak że zmiany takie powinny być podane przynajmniej na początku sezonu. Bo niesprawiedliwe jest zmieniać zasady w trakcie sezonu.
 
#9
ja mam najmocniejszy skąłd ale jakis typek z innego klubu wiedział że sie licza pkt i wiedizłą że ma więcej pkt więc załatwił sobie zawodnika na jeden mecz wygrał ze mna (on przegrał na poczatku sezonu z inną) i mamy takie same wartosci wygranych a on ma więcej pkt bo ma większa skocznie

dobra maty a przytjmij taką opcje drużyna A ma taki sam potencjał co druzyna G
Drużynha a ma k230 a g 110
I teraz druzyna a gra usiebie 7 meczy i bedzie miał 25000 pkt plus na wyjeżdzie 16000
A teraz druzyna g skacze u siebie i ma jakieś 1000 pkt za jedne mecz czyli wyjdzie z 10 tysięcy u siebie i na wyjeżdzie jakies 20000 i kto wygrywa ta która grała u siebie na większej skoczni
jak niby ta z mniejsza skocznią ma pokonac tą druga skoro tamta nabija sobie pkt na dużej skoczni u siebie (druzyna g w tym samym czasie gra u siebie na k110= potem wyjazdowe to juz wyjdzie na rowni ale to graj role mecze u siebie na duzej skoczyni
baraze lub bezposđrednei spotkania powinny byc
Będzie wtedy sprawiesliwej dla klubu z mniejsza skocznia
 
#10
Jeśli obie drużyny mają taki sam potencjał, to i tak któraś z nich powinna wygrać, więc wtedy będą się liczyć normalne punkty. Szanse na remis są bardzo małe. Nie chce się z Tobą ponownie kłócić. AT ma ostateczny głos.
 
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości