Gry snowboardowe i narciarskie skokiKomputerowe gry snowboardowe są bardzo atrakcyjną rozrywką dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy nie mogą wyjść aktualnie w góry. Co ciekawe sam snowboard został wynaleziony w 1965 roku przez Shermana Poppena, który związał liną dwie narty, aby zapewnić konstrukcji stabilność. Historia snowboardu jest krótka w porównaniu do innych sportów olimpijskich. Snowboard po raz pierwszy pojawił się na igrzyskach olimpijskich w 1998 roku, ale jako sport pojawił się w grach komputerowych wiele lat wcześniej.

 

Odkąd pierwsze konsole zostały wydane na najnowsze modele smartfonów i tabletów, gry wideo ewoluowały osiągając coraz większy realizm i interaktywność. Obecnie niektóre symulatory pozwalają nam odczuwać „prawie” te same doznania, jakbyśmy jeździli na prawdziwych nartach lub snowboardzie. Na szczęście w dzisiejszych czasach każdy gracz może łatwo znaleźć grę, która mu odpowiada, ponieważ istnieje bogata lista witryn z ciekawymi grami. Spośród setek gier wideo, które zostały wydane w ciągu ostatnich 30 lat, niektóre przeszły prawie niezauważone, podczas gdy inne odniosły duży sukces i nadal się w nie gra.


Cool Boarders (1997)

Coal Boarders - gra w serii czterech edycji - została wydana w latach 1997-1999 i jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wpływowych gier snowboardowych, jakie kiedykolwiek stworzono. Z możliwością wyboru do pięciu różnych lokalizacji, trzynastu postaci, jedenastu plansz i sześciu różnych wydarzeń, takich jak big air lub slopestyle.


Alto's Adventure

Jeśli chodzi o epickie, szybkie snowboardowe zabawy, zazwyczaj nie przychodzą na myśl gry mobilne z przewijaniem stron. Jednak studio Snowman łamie konwencje i nadaje temu gatunkowi czarujący, stylowy akcent dzięki temu prostemu, ale zabawnemu biegaczowi z 2015 roku. Ta gra jest w równym stopniu podstawową platformówką, jak i ekscytującą zabawą w sportach ekstremalnych. Gracze poprowadzą snowboardzistę podczas pływania, skakania i szybowania przez zacienione obszary i klimatyczne tła. Pomimo swojej pasywnej natury, Alto's Adventure wyróżnia się przystępną mechaniką i płynnym poczuciem ruchu.

 

Shaun White Snowboarding: Road Trip

Wydawało się, że w połowie 2000 roku Ubisoft sprawił, że Shaun White stał się powszechnie znaną marką wśród snowboardzistów, tak samo jak Tony Hawk w grach deskorolkowych. I chociaż ta seria nie osiągnęła szczytowych szczytów tego hitu, kilka wydanych tytułów okazało się wystarczająco solidnych dla większości. Dzieje się tak szczególnie w przypadku wersji Wii z 2008 roku Shaun White Snowboarding. Gra czerpie z arkadowych cech SSX, jednocześnie wykorzystując sterowanie ruchem Wii na swoją korzyść. Gra jest również rzadkim przypadkiem, w którym Balance Board Wii jest dobrze wykorzystywana poza Wii Fit, dodając dynamicznego, wciągającego wrażenia. Intuicyjne sterowanie, niezawodna mechanika i mnóstwo różnych wydarzeń dopełniają tę niezapomnianą podróż w dół wzgórza.

 

Steep

Odważny i ambitny zespół programistów Steep poszedł daleko, dodając narciarstwo, szybowanie w kombinezonach i snowboardzie do swojej gry wideo o sportach ekstremalnych. Steep to jeden z mniej znanych klejnotów dzisiejszych konsol. Możliwość swobodnej wędrówki w otwartym świecie, współzawodnictwa lub występów w zawodach to powód, dla którego Steep jest tak ceniony. Dla tych, którzy szukają dużej różnorodności rozgrywki, Steep jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Ubisoft powinien być dumny z tej gry.

 

Dark Summit

Dark Summit nie jest najbardziej dopracowaną grą. Gracze często przechodzą przez obiekty, nie zderzając się z nimi. Gra z pewnością ma sporo błędów, ale nadal pozostaje świetną grą snowboardową, którą warto wypróbować. Wydany na PlayStation 2, Xbox i Nintendo GameCube, Dark Summit jest godny pochwały za naprawdę przyjemną rozgrywkę, która zajmie graczom średnio 7 godzin. Nie zaskakuje graczy, ale jest kilka sposobów na krytykę pomysłowości Dark Summit.

 

Amped 2

Kiedy Microsoft tworzył różne gry sportowe, Amped 2 był jedną z wiodących gier snowboardowych. To jeden z wiodących tytułów snowboardowych na świecie. Podobnie jak wielu innych, gracze zaczynają od dołu i muszą przedostać się na szczyt. Zostanie doświadczonym zawodowym sportowcem to ekscytujące doświadczenie. Amp 2 na zawsze zostanie zapamiętany jako jedna z najlepszych gier snowboardowych swoich czasów.

 

SSX

Dzięki radykalnej ścieżce dźwiękowej i szerokiej gamie poziomów do jazdy, SSX (2012) jest jak dotąd najlepszą grą snowboardową. Gra SSX nigdy nie wyglądała na tak dopracowaną, a Electronic Arts naprawdę wyrzuciło ją z parku. Łańcuchy kombinacji są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

 

Podsumowanie

Oto ciekawe tytuły ze śniegiem i snowbordem w tle, które spokojnie mogą konkurować z kultowym Deluxe Ski Jump - teraz od Ciebie zależy, czy zejdziesz do piwnicy, odkopiesz swoją starą konsolę i uruchomisz jeden z nich!

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


Dodano: Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.