Oddajemy do Waszej dyspozycji zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest to również baza wiedzy o zasadach gry Ski Jumps. Sukcesywnie będziemy ją uzupełniali i rozszerzali.
 

UWAGA! Jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytanie, napiszcie je w tym miejscu lub skorzystajcie z czata SZYBKA POMOC.
 

Na początek wyjaśnienie skrótów:

SJ – Ski Jumps
A / Admin - Administrator
AT – Administrator Techniczny
PA - Pomocnik Administratora
MC - Moderator Czatu
MF - Moderator Forum
R - Redaktor
RN - Redaktor Naczelny
PP - Punkty Premium
PE - Punkty Energii
PŚ - Puchar Świata
PD - Puchar Drużynowy
PK - Puchar Kontynentalny
PN - Puchar Narodowy
PDK/PD(J) - Puchar Drużynowy Kontynentalny / Juniorów
LK - Liga Klubowa
PL - Puchar Letni
MI - Mistrzostwa Indywidualne
UM - Umiejętności


 

Jak zdobyć pieniądze w grze?
 

Praca - Codziennie można wykonać 12 prac dziennie lub z Kontem Premium 16. Prawa trwa 10 minut (5 min, jesli posiadasz Konto PREMIUM). Wynagrodzenie zależy od stażu pracy, który zdobywamy za każdą wykonaną prace. Na początku nie zarabiamy wysokich sum, ale z czasem zarabiane pieniądze wzrosną. Do wyboru mamy dwa rodzaje prac: PRACĘ NORMALNĄ i PRACĘ SZYBKĄ, pierwsza kosztuję nas 1 PE, druga 7 PE.

Sponsor indywidualny - W menu z lewej w zakłądce Sztab możemy nawiązać współpracę ze Sponsorem, który będzie nam wypłacał codziennie pensję uzależnioną od naszego rozwoju. Dopóki nie wybierzemy sponsora codziennie będą pojawiały się dwie nowe propozycje kontraktu. Warto dobrze przemyśleć wybór sponsora, ponieważ kontrakt podpisujemy na cały sezon i nie można się z niego wycofać.

Zadania - Za wykonywanie zadań możemy zdobyć fajną sumkę pieniędzy. Są 2 rodzaje zadań:
1) Zadania sezonowe, które co 1 sezon się nam powtarzają
2) Zadania tygodniowe, które odblokowujemy przez trenowanie lub pisanie na czacie. W każdym tygodniu można wykonać w Pubie 2 zadania (z Kontem Premium 4)

Loteria i koło fortuny - W grze jest dostępna loteria w której możemy wziąć udział. Codziennie o godzinie 16.00 jest losowany zwycięzca który otrzyma trochę kasy, 100 PE i 5 PP. Ilość pieniędzy którą można wygrać zależy od ilości graczy która bierze udział w loterii. Codziennie można 3 razy zakręcić kołem fortuny ( Pub -> Koło fortuny -> Zakręć kołem) nagrody są różne i nie zawsze dobre.

Kręgielnia (Pub -> Kręgielnia) - W kręgielni możesz trenować 3 statystyki: celność, siłę oraz precyzję. Po zakończeniu treningu statystyki dostajesz nagrodę która zależy od poziomu.

Lokata w banku - Gdy damy trochę pieniędzy do banku te będą nam codziennie rosnąć o 1% (z Kontem Premium o 1,5%). Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pieniądze dzięki temu szybko przybywają, szczególnie przy większych kwotach, które deponujemy. Maksymalnie można wpłacić do banku 30 000 000 PLN.

Pojedynki - gdy wygramy pojedynek dostajemy trochę pieniędzy. Ilość pieniędzy zależy od tego jaką stawkę ustawi gracz wyzywające.

Wywiady - Po udanych zawodach możemy zostać zaproszeni na wywiad. Po udzieleniu wywiadu dostajemy trochę pieniędzy. Pieniądze które otrzymamy są zależne od odpowiedzi podanej w wywiadzie.

Zawody - Za zajęcie któregoś z miejsc w zawodach dostajemy pieniądze. Im wyższe miejsce tym więcej pieniędzy.

Bonus - za regularne logowanie w grze, możemy otrzymać różnego rodzaju bonusy m.in pieniądze.

Pensja klubowa (kontrakt) - Będąc w kadrze reprezentacji, czy w klubie dostajemy tygodniową pensje którą ustala w drodze negocjacji selekcjoner / właściciel klubu. Warto starać się o przynależność do klubu - zgłoszenia wraz z propozycją naszej pensji wysyłamy w zakładce "Klub".

Sklepik – pieniądze można również nabyć w naszym Sklepiku TUTAJ. Możemy w nim zakupić od 100 tys do 2,5 mln PLN.Jak zdobywać umiejętności?

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów treningów, dzięki którym możemy wytrenować bądź otrzymać umiejętności.

Trening normalny - Trenujemy poprzez klikanie wybrane przez Nas umiejętności - do wyboru mamy balans, wybicie, lądowanie, koncentracja. Koszt treningu wzrasta wraz ze wzrostem umiejętności, każda umiejętność ma znaczenie. Warto pamiętać, że na macierzystej skoczni koszt treningu jest niższy, niż na pozostałych. Każdy trening normalny kosztuję 2 PE, maksymalnie można wytrenować 600 PE dziennie.

 

Siłownia - Możemy korzystać z niej, gdy mamy Konto Premium. Co jeszcze daję KP można przeczytać TUTAJ
Trening na siłowni należy do trenignu szybkiego. Poprzez jedno kliknięcie możemy wytrenować 10, 20, 50 lub 100 wybranej umiejętności (balans, wybicie, lądowanie, koncentracja). Trening jest droższy niż trening normalny, ale daję większe efekty. Koszt treningu wzrasta wraz ze wzrostem umiejętności.

 

Szybki trening - Trening szybki jest dla tych graczy, którzy nie mają czasu na wytrenowanie umiejętności. Możesz tutaj wytrenować aż do 600 PE. Jednak na tym treningu tracimy o wiele więcej dyspozycji niż na normalnym.


Trening na skoczni - Trenujemy na skoczni w mieście, w którym obecnie się znajdujemy. Mamy do wykorzystania kilka karnetów, każdy skok dodaje losową ilość umiejętności zależnie od wielkości skoczni.

Po wykupieniu karnetów, możemy oddać skoki na wybranej skoczni, dzięki czemu dostajemy punkty wybranej umiejętności. Cena karnetu wynosi 5000 PLN (2500 PLN KP). Każda skocznia daje inny bonus w postaci Umiejętności, Najwięcej możemy zdobyć od 25-30 UM na danej skoczni, jednak trzeba taką skocznię znaleźć, ponieważ w każdym etapie bonus skoczni się zmienia. Trening na skoczni kosztuję 5 PE.

Specjalizacje - Trenując specjalizacje otrzymujemy umiejętności lub inny bonus za każdy poziom danej specjalizacji.

W grze jest 9 specjalizacji. Każda specjalizacja posiada 10 poziomów. Trenowanie specjalizacji polega na wybraniu jednej liczby z danego przedziału liczbowego. Wraz ze wzrostem poziomu przedział liczbowy się zwiększa. KP ułatwia nam trening, ponieważ dostajemy wiadomość na pocztę, czy dana liczba była za duża/za mała. Dziennie możemy wytrenować 3 specjalizacje z KP 5.

Wykłady - Co niedzielę mamy możliwość udzielania wykładu, w którym możemy zdobyć losową umiejętności. Ilość umiejętności, którą możemy otrzymać zależy od długości wykładu oraz ceny. Na wykład możemy udać sie tylko raz.

Trening klubowy – Jeżeli należymy do klubu i mamy podpisany kontraktm to bierzemy udział w treningu klubowym (pod warunkiem, że klub ma zatrudnionego trenera). Codziennie właściciel/zastępca klubu może zarządzić trening klubowy. Ilość wytrenowanej umiejętności zależy jak dobrego trenera zatrudnił klub. Należy pamiętać, że po zakończeniu sezonu zimowego trener jest automatycznie zwalniany, dlatego nie należy zatrudniać nowego trenera do momentu ustalenia Terminarza Pucharu Letniego, ponieważ zostanie on zwolniony a pieniądze nie zostaną zwrócone.

Obóz przygotowawczy - Będąc w reprezentacji, raz na sezon możemy uczestniczyć w obozie przygotowawczym. W przerwie między sezonowej każda reprezentacja może wyjechać na obóz. Ilość otrzymanej umiejętności zależy od tego na jak dobry obóz wyjechaliśmy. Najlepsze obozy pozwalają na zdobycie do 1000 UM. Im wyższa liczba umiejętności, tym obóz jest droższy.

Zadania - Jako nagrodę za wykonania zadania w pubie możemy otrzymać daną ilość umiejętności.

Koło fortuny - Kręcąc kołem fortuny możemy wygrać losową ilość umiejętności.

Bar - Jedząc posiłek w barze możemy otrzymać daną ilość umiejętności.


Jak mogę zdobyć Punkty Energii? (PE)

Punkty Energii służą do wykonywania większości akcji w grze. Wykorzystywane są one m.in. podczas treningu normalnego, treningu na skoczni, treningu na siłowni, treningu specjalizacji, treningu na kręgielni oraz pracy. Codziennie otrzymujemy maksymalnie 150 PE do wykorzystania. Ilość, jaką otrzymujemy zależy od regularnego logowania się w grze - im bardziej regulane odwiedzanie gry, tym więcej dostajemy PE. Dodatkowe PE możemy zdobyć poprzez wykonywanie zadań w PUBie oraz zadań sezonowych. PE możemy otrzymać także uczestnicząc w eventach i konkursach w grze ogłaszanych również na fanpejdżu w serwisie Facebook. Za odpowiednio zajęte miejsce w rankingu prestiżu, w konkursie wytrenowanych PE, jak i również można zdobyć je w Wyzwaniach. PE dostajemy również za niektóre zawody.

Opcjonalnie PE można kupić w naszym Sklepiku TUTAJ.


Po co mi sponsor, co on daję?

Sponsor to jedna z czterech osób, którą znajdziesz w Sztabie. Zawodnik może podpisać kontrakt ze Sponsorem na cały sezon. Sponsor wypłaca pieniądze codziennie o godzinie 1.00. Jeśli nie masz Sponsora, to codziennie pojawiają się dwie nowe propozycje kontraktu, z których możesz wybrać najlepszą. Posiadając Sponsora otrzymujesz od niego dodatkowe, losowe zadania, które możesz wypełniać i zdobywać atrakcyjne gratyfikacje. Pamiętaj, aby mądrze wybrać Sponsora, ponieważ kontrakt podpisujesz na cały sezon i nie da się z niego wycofać.

 

Jak wziąć udział w zawodach? Gdzie mogę się na nie zapisać?

W zakładce Zawody znajdziemy wszystkie interesujące nas konkursy. Wystarczy kilknąć w dane zawody i zgłosić się na nie. W grze istnieję wiele różnorodnych zawodów:

Puchar Świata - Udział biorą zawodnicy powołani do reprezentacji kraju seniorów.

Puchar Drużynowy - Udział bierze najlepsza czwórka powołana do reprezentacji kraju seniorów. 

Turniej 3 skoczni - Udział biorą zawodnicy powołani do reprezentacji kraju seniorów.

Turniej 5 Państw - Udział biorą zawodnicy powołani do reprezentacji kraju seniorów.

Turniej Północny - Udział biorą zawodnicy powołani do reprezentacji kraju seniorów.

Puchar Kraju - W zawodach uczestniczą wszyscy chętni z danego kraju. Zawody odbywają się na losowo wybranej skoczni z danego kraju. Zawody odbywają się 32. dnia sezonu zimowego, zapisy są otwarte.

Mistrzostwa Indywidualne - Udział bierze najlepszych 50 zawodników pod względem Rankingu Umiejętności. MI odbywają się po zakończeniu Pucharu Świata w 56. dniu sezonu letniego. Lista zawodników generowana jest kilka dni wcześniej i można się na nią zapisywać.

Puchar Kontynentalny - Udział biorą zawodnicy powołani do reprezentacji kraju juniorów.

Puchar Drużynowy (J) - Udział bierze najlepsza czwórka powołana do reprezentacji kraju juniorów.

Puchar Narodowy (PN) - Udział biorą zawodnicy, którzy nie są powołani do reprezentacji kraju juniorów i seniorów oraz zapiszą się do PN. W Pucharze tym mogą brać udział gracze, którzy mają mniej niż 100.000 UM, dlatego idealnie nadaję się dla początkujących graczy.

Puchar Letni - Udział w PL mogą brać wszyscy zawodnicy, którzy się zapiszą. PL odbywa się w sezonie letnim.

Liga klubowa - W LK udział biorą drużyny przypisane do lig. Drużyny nie przypisane muszą oczekiwać na przypisanie, jednak każdy klub może rozgrywać codziennie jeden sparing.


 

Kto jest adminem?

Listę adminów możemy znaleźć w zakładce pomoc -> Lista Adminów.

 

Czy mogę posiadać dwa konta?

Tak, w SJ możesz posiadać dwa konta. Szybko możesz przełączać konta za pomocą "Wybór konta" (górne menu).

 

Nie będę mógł grać przez dłuższy czas, co zrobić?

Jeśli nie masz czasu na grę przez dłuższy okres, a nie chcesz zmarnować swojej postaci, możesz wziąć URLOP. Podczas trwania urlopu codziennie do schowka trafia 75 PE oraz nie możesz zalogować się do gry. Urlop może trwać od 3 do 21 dni. Pamiętaj, że urlopu nie możesz anulować.

 

Jak urosnąć? Czy mam na to jakiś wpływ?

Aby gra była jak najbardziej realna, nie masz wpływu na swój wzrost. Twój skoczek rośnie co sezon do 21 roku życia (włącznie) w granicach od 1 do 5 cm.

 

Ile powinienem ważyć?

Powinieneś ważyć tyle, aby utrzymywać wagę w normie. Jeśli masz niedowagę lub nadwagę Twój skoczek skoczy gorzej. Prawidłową wagę oblicza się z BMI.

 

Jak szybko podnieść wagę?

Możesz jeść dodatkowe posiłki w Pubie, przy każdym daniu masz napisane co ono powoduje. Uważaj, bo niektóre mogą mieć negatywne konsekwencje. 

 

Kiedy zmienia się wiek skoczka?

Wiek skoczka zmienia się wraz z rozpoczęciem nowego sezonu

 

Jak najlepiej przygotować się do zawodów?

Aby być najlepiej przygotowanym do zawodów niezbędnie jest:
A) nawoskowanie nart odpowiednim woskiem (dobranym do warunków atmosferycznych panujących w danym mieście)
B) posiadanie 100% formy i dyspozycji oraz 0% zmęczenia

Opcjonalnie można skorzystać z napoju energetycznego w zakładce Pub -> Energetyki. Wzięcie napoju nie zapewnia jednak lepszego skoku, powoduje jedynie wzrost współczynników podczas zawodów.

 

Kupiłem strój, ale nie wiem, jak go założyć.

Strój zakłada się w zakładce Sklep -> Garderoba -> Szafa. Znajdziesz tam wszystkie zakupione wcześniej elementy stroju. W Szafie możesz także sprzedać wyposażenie (za 50% ceny) lub je ulepszyć poprawiając parametry. W Garderobie możesz trzymać max. 10 elementów wyposażenia, jeśli potrzeba Ci więcej - możesz dokupić kolejne 10 miejsc w Sklepiku

 

Czy napój energetyczny zawsze działa i wydłuża nasz skok?

Energetyki zawsze działają. Jednak wzięcie napoju nie zapewnia lepszego skoku, jedynie powoduje on wzrost współczynników podczas zawodów.

 

Jak działają ulubione skocznie?

Skacząc na ulubionych skoczniach Twoje skoki są lepsze niż zwykle. Możesz wybrać 3 ulubione skocznie. Pamiętaj, że wyboru nie możesz zmienić.

 

Na jakich skoczniach najlepiej robić TnS?

Najbardziej opłaca się go robić na skoczni w Vikersund ponieważ tam dostaje się najwięcej umiejętności (25 - 35). Aby trenować na skoczni musimy kupić karnety. 3 karnety dostajemy od razu, dodatkowe 2 można zdobyć przez zagłosowanie na toplisty i wykonanie zadania dziennego.

 

Co daje zmiana skoczni?

Przede wszystkim daję inną ilość umiejętności przy treningu na skoczni (TnS), zmienia się również pogoda a gdy jesteś na skoczni w swoim kraju, to trening normalny jest tańszy. Możemy odbyć podróż samolotem lub samochodem do innego kraju (na inną skocznie) w celu odbycia lepszego TnS.

 

Czy TnS opłaca się robić w większej ilości?

Najlepiej wykorzystać 4 karnety na TnS. Przy większej ilości treningu znacznie obniżamy dyspozycje i wzrasta zmęczenie.

 

Dlaczego w profilu mam pokazane inne miejsce w rankingu, niż w rankingu umiejętności?
W profilu widzimy pozycję gracza w rankingu ogólnym, natomiast rankingi umiejętności, potencjału oraz stażu nie uwzględniają graczy, którzy byli nieaktywni powyżej 60 dni


 

Nie mogę typować w bukmacherze. Dlaczego?

Każdy gracz może też typować zwycięzków konkursów w zakładce buckmacher. Nie można jednak obstawiać zawodów, w których BIERZE się udział.

 

Ile umiejętności zyskam ulepszając przedmiot?

Każde ulepszenie poprawia jakość sprzętu dwukrotnie. Za każdy poziom ulepszenia przedmiotu otrzymujesz 2x umiejętności.

 

Jak skrócić czas treningu?

Możemy skrócić jedynie czas trwania normalnego treningu. Aby to zrobić należy zakupić trenera (Statystyki -> Sztab) lub wykupić Konto Premium (nie skraca czasu, ale umożliwia trenowanie trzech statystyk jednocześnie, zamisat dwóch).  

 

Jak podnieść dyspozycje?

Przez zabiegi w Spa, trening normalny, Turniej na skoczni oraz Sen, jesli posiada się dom 20% w góre. Redukując zmęczenie o 6% dyspozycja podskoczy o 1-4%.

 

Dlaczego nie mam 100% dyspozycji?

Nie zawsze pomimo naszych chęci i podjętych działań skoczek będzie posiadał 100% dyspozycji. Działa tutaj czynnik losowy, który sprawia, że gra staje się bardziej realna (zbliżona do prawdziwego życia).

 

Jak obliczany jest potencjał?

Potencjał uwzględnia wszystkie umiejętności (każda umiejętność ma inną wagę), doświadczenie oraz formę i zmęczenie.

 

Jak redukować zmęczenie?

Zmęczenie można redukować w SPA.

 

Jak działają Punkty na etap?

Sezon został podzielony na 4 etapy. Do rozdania masz 40 punktów, w każdym z etapów możesz wydać 1-20 punktów. Jeśli na dany etap przeznaczysz 10 punktów, to nie dostajesz żadnego bonusu do współczynników. Każdy punkt powyżej 10 dodaje 4% do współczynników, a każdy punkt poniżej 10 odejmuje 4% od współczynników.
Jeśli nie rozdasz punktów (to jak byś dał 0 pkt), czyli następuję redukcja -40% każdego ze wspołczyników. Jeśli przeznaczysz 10 punktów na etap, to wówczas nie masz ani bonusu, ani minusu do współczynników. 
Podział na etapy wygląda następująco:
Etap 1. od 1. do 20. dnia sezonu (wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Punkty możesz rozdzielać od 1. dnia zawodów)
Etap 2. od 21. do 41. dnia sezonu
Etap 3. od 42. do 58. dnia sezonu
Etap 4. sezon letni (wraz z rozpoczęciem sezonu letniego Punkty możesz rozdzielać od 1. dnia zawodów)
Punkty za Etap możemy znaleźć w zakładce Ustawienia-> Ustawienia gry-> Etapy (na samym dole).

 

Co daje dom?

Raz dziennie w godzinach nocnych (20.00-7.00) możesz iść spać. Wtedy Twoje zmęczenie spadnie, a do schowka trafią dodatkowe Punkty Energii. Im lepszy dom, tym lepsze bonusy.

 

W jaki sposób pobierana jest pensja dla pracowników mojego Sztabu?

Pensja wypłacana jest codziennie automatycznie o godzinie 1 w nocy. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie głównym, pensja pobierana jest z banku. A jak i tam zabraknie środków, to dany pracownik ze sztabu jest zwalniany (i musisz go zatrudnić na nowo).

 

Klub i Reprezentacja.

Aby założyć klub musisz mieć przynajmniej 1 000 umiejętności oraz 200 000 PLN, z czego koszty założenia to 100 000 PLN, a kolejne 100 000 są wpłacane do klubu. Jeśli nie chcesz lub nie możesz założyć klubu możesz dołączyć do już istniejącego.

Aby dostać powołanie do reprezentacji nie możesz być zapisany do Pucharu Narodowego. Możesz zostać powołany do Kadry Indywidualnej Drużynowej i Mieszanej, oraz Seniorów od 16 lat, juniorów do 18 lat i kobiet.

 

Kiedy i w jaki sposób mogę odejść z klubu? Jak zerwać kontrakt z klubem? Czy mogę odejść z klubu dwa razy w trakcie trwania sezonu?

Z klubu możesz odejść tylko w połowie sezonu zimowego (29 i 30 dzień) oraz przez cały sezon letni. Odejść z klubu możesz, jeśli nie masz podpisanego z nim kontraktu - zgłaszasz wtedy chęć odejścia klikając w odpowiedni button i po upływie 12h wyświetla się przycisk z możliwością darmowego odejścia z klubu. Opuszczenie klubu w innym terminie jest możliwe tylko po opłaceniu kary w postaci Punktów Premium. Nie można być jednocześnie w jednym klubie i złożyć zgłoszenie do innego klubu.

Jeśli masz podpisany kontrakt, to najpierw trzeba go zerwać, co wiążę się z zapłata ustalonej kary w PLN za zerwanie kontraktu. Kontrakt można zerwać tylko raz na sezon, każde ponowne ponowne zerwanie kontraktu w trakcie trawania sezonu, wiązę się z zapłata kary w postaci Punktów Premium. Aby odejść z klubu nie można być również w składzie wyjściowym klubu. Bez zapłaty kary można odejść, tylko jeśli nie ma się ważnego kontraktu.

Jeśli nie chcesz przedłużać kontraktu z klubem, to masz możliwość odrzucenia propozycji kontraktu. Brak aktualnego kontraktu z klubem skutkuję brakiem pensji oraz zablokowanym dostępem do codziennych treningów klubowych.

Każdy nowy zawodnik klubu trafia najpierw na kontrakt próbny trwający 7 dni.

 

Selekcjoner lub zastępca Selekcjonera w moim klubie jest nieaktywny – co zrobić?

Jeśli Selekcjoner lub jego Zastępca jest nieaktywny dłużej niż tydzień, to po zgłoszeniu na support (zakładka Pomoc) możemy dokonać zamiany. W zgłoszeniu należy wskazać kto ma zostać selekcjonerem (ID), może być to osoba zgłaszająca.

 

Czy można wpłacać pieniądze do klubu? W jaki sposób klub zdobywa fundusze?

Do klubu nie można wpłacać pieniędzy. Klub zdobywa fundusze od Sponsora Klubowego, za rozegrane mecze z innymi klubami (nagrody a wygraną i bilety) oraz sprzedając pamiątki. Warto rozbudowywać też skocznie klubową, ponieważ bezpośrednio przyczynia się to do zwiększania przychodów klubu.

 

Jeden z moich zawodników w klubie jest nieaktywny od kilku dni, a ma ma podpisany kontrakt do końca sezonu. Czy można go wyrzucić bez poniesienia kosztów?

Taką sytuację należy traktować jako wydarzenie losowe - podpisanie kontraktu wiążę się również z ponoszeniem ryzyka. Zdarza się, że któryś z przyjętych do klubu skoczków nie wykazuję oczekiwanej aktywności. Przy podpisywaniu kontraktu warto być ostrożnym i dobrze wybierać skoczków, ponieważ odprawę musimy zapłacić zawsze.

 

Czy mogę zwolnić trenera klubowego jeśli odbyłem już trening?
Nie, aby móc zwolnić trenera nie można odbyć treningu klubowego. Należy również pamiętać, że po zakończeniu sezonu zimowego trener jest automatycznie zwalniany, dlatego nie należy zatrudniać nowego trenera do momentu ustalenia Terminarza Pucharu Letniego, ponieważ zostanie on zwolniony a pieniądze nie zostaną zwrócone.

 

Mój klub chciałby się dostać do ligii klubowej / trafić do wyższej ligii – co zrobić?
Należy zgłosić podanie na support (zakładka Pomoc) wraz z podaniem powodu dołączenia lub zmiany ligii – jeśli podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie klub dołączy do odpowiedniej ligii.

 

Dlaczego nasza drużyna została usunięta z kolejki klubów oczekujących na ligę?
Najczęstszą przyczyną jest brak pełnego składu. Jeśli jednak macie pełen skład, skontaktujecie się z Administracją w zakładce Pomoc.

 

W lidze X istnieją nieaktywne kluby – czy ktoś robi z tym porządek?
Nieaktywne kluby można zgłaszać na support. Co jakiś czas robione sa porządki ze zgłoszeniami i nieaktywne kluby są zamieniane na te aktywne.

 

Mam zawody na skoczni klubowej. Jakiego użyć wosku?

Biorąc udział w zawodach klubowych najlepiej jest użyć wosku pod taką pogodę, jaka jest w kraju, w którym jest klub.

 

Jak powiększyć rozmiar skoczni klubowej?

Stocznię powiększają właściciele klubu przeznaczając na rozbudowę pieniądze z budżetu klubowego.

 

Czy mogę zmienić reprezentację?

Tak, za pomocą Sklepiku w zakładce PREMIUM.

 

Jak mogę zostać Zastępcą Reprezentacji?

Aby zostać Zastępcą, właściciel musi nadać Ci taką funkcję - skontaktuj się z nim. Jeśli Selekcjoner jest nieaktywny dłużej niż tydzień, zgłoś się do Administracji poprzez zakładkę Pomoc.

 

Zostałem kontuzjowany – co teraz?

Kontuzja wiązę się z tym, że zostajesz usunięty ze składu klubowego i nie możesz brać udziału w żadnych zawodach (dotyczy także Reprezentacji). Kontuzja wydłuża również czas Treningu Normalnego o 5 sekund. Kontuzje możesz natychmiast wyleczyć korzystając z odpowiedniej usługi w Sklepiku.

 

Zasady punktacji skoku.

Zawodnik na start otrzymuje 60 pkt (120 w przypadku skoczni mamucich). Jeśli skoczył dalej niż punkt K, to dodaje mu się punkty, a jeśli nie osiągnął punktu K, to punkty odejmuje się. A to wszystko według rozpiski:
A) Mamuty - +1.2 lub -1.2 pkt
B) Duże skocznie - +1.8 lub -1.8 pkt
C) Normalne skocznie - +2 lub -2 pkt
Do tych punktów doliczamy 5 not od sędziów, dwie skrajne odrzucamy.

 

Co wpływa na nasz skok?

Na nasz wynik w konkursie wpływ mają nie tylko umiejętności, ale również zmęczenie, forma, dyspozycja, stan zdrowia, stan zniszczenia sprzętu, smar oraz to ile kto przydzielił punktów na dany etap. Ustawienia te można znaleźć: Ustawienia-> ustawienia gry-> Etapy (na samym dole).

 

Doświadczenie za udział w zawodach

Gracz za udział w poszczególnych zawodach otrzymuje następujące ilości doświadczenia:
Puchar Świata Mężczyzn: 0,05
Puchar Świata Kobiet: 0,05
Puchar Kontynentalny: 0,04
Puchar Narodowy: 0,01
Mistrzostwa Indywidualne: 0,06
Puchar Letni: 0,02
Puchar Kraju: 0,03
Zawody Wiekowe: 0,03
Puchar Drużynowy Mężczyzn: 0,03
Puchar Drużynowy Kobiet: 0,03
Puchar Drużynowy Juniorów: 0,03
Zawody Mieszane: 0,03
Liga Klubowa: 0,01
Puchar Klubowy: 0,02
Sparingi Klubowe: 0,00
W Lidze Klubowe oraz Pucharze Klubowym doświadczenie otrzymują zawodnicy grający w meczach.

 

Pojedynki - zasady przyznawania punktów

Pojedynek wygrany:

A) z lepszym przeciwnikiem: 2 pkt
B) z przeciwnikiem, który ma podobną ilość umiejętności: 1 pkt
C) ze słabszym przeciwnikiem: 0.5 pkt

Pojedynek przegrany:

Wzywający na pojedynek:

A) z lepszym przeciwnikiem: -0.5 pkt
B) z przeciwnikiem, który ma podobną ilość umiejętności: -1 pkt
C) ze słabszym przeciwnikiem: -2 pkt

Przyjmujący pojedynek:

A) z lepszym przeciwnikiem: -0.25 pkt
B) z przeciwnikiem, który ma podobną ilość umiejętności: -0.5 pkt
C) ze słabszym przeciwnikiem: -1 pkt

 

Od czego zależy czy wygram pojedynek w zakładce Wyzwania?

Wyzwania są to pojedynki z najlepszymi skoczkami. Za wygrany pojedynek z gwiazdą skoków narciarskich dostajesz nagrodę. Im przeciwnik jest lepszy, tym masz większą szansę na lepszą nagrodę. Jeśli masz Konto Premium możesz rozegrać dziennie 10 pojedynków. Gracze z normalnym kontem mogą rozegrać tylko 5 pojedynków dziennie. Wygrana w pojedynkach zależy od dyspozycji, zmęczenia i aktywności skoczków.

 

Co jaki czas mogę stoczyć pojedynek?

Raz na godzinę.

 

Czy mogę zobaczyć z kim toczyłem pojedynki?

Tak, znajdziesz je w zakładce "pojedynki rozegrane".

 

Jak można zdobyć losy na autografy?

Losy możesz zdobyć za wykonywanie różnych czynności w grze:

- podczas treningu normalnego - bardzo mała szansa,
- podczas treningu na skoczni - umiarkowana szansa,
- w kręgielni – umiarkowana szansa,
- na siłowni – bardzo duża szansa,
- za wykonanie zadania dziennego - bardzo duża szansa.

Jeśli posiadasz Konto Premium zwiększasz szansę zdobycia autografu dwukrotnie.

Ponadto za 1. i 2. miejsce w pierwszej i drugiej lidze klubowej na koniec sezonu każdy z zawodników klubu otrzymuję po 5 losów. Losy możesz wymienić na aukcjach z innymi graczami. W każdej chwili losy możesz również nabyć w Sklepiku.

 

Jak działa losowanie autografów?

Losowanie autografów odbywa się TUTAJ. Każdy los bierze udział w losowaniu jednego z 80-ciu autografów przypisanych do trzech różnych kategorii:

1) Zawodnicy reprezentacji – autografy od 1 do 50,
2) Legendy – autografy od 51 do 70,
3) Trenerzy – autografy od 71 do 80.

Najłatwiej wylosować autografy zawodników reprezentacji (od 1 do 50). Prawdopodobieństwo wylosowania autografu z kategorii Legend i Trenerów jest znacznie mniejsze i są to najcenniejsze zdobycze, którymi należy rozsądnie dysponować.

 

Jakie bonusy otrzymam za wymienę kolekcji?

Poszczególne kolekcje autografów można wymieniać za różnorodne bonusy tj. Punkty Energii, Pieniądze, Konto Premium, 100% dyspozycji i formy, znakomity stan zdrowia i poprawę umiejętności. Najcenniejsze są kolekcje Legend i Trenerów, dlatego dają one najwięcej. Pełna lista bonusów za autografy znajduje się TUTAJ.

Pamiętaj, że każdą kolekcję można wymieniać raz na 5 dni.

 

Potrzebuję jednej konretnej karty, a nie mam czasu na oglądanie wszystkich aukcji, co zrobić?

W zakładce Aukcje na samej górze możemy wpisać nr karty, która nas interesuje. pojawią się wtedy wszystkie aukcje znajdujące się na rynku. Możesz także napisać swoje zapotrzebowaniew na czacie w specjalnym pokoju "Autografy".

 

Jak mogę zdobyć Punkty Premium (PP)?

PP można kupic TUTAJ i wesprzeć tym samym rozwój gry :)

Poza tym można otrzymać pewne ilości PP:
- za dokończenie samuczka - 5PP
- w losowaniu
- za najwyższą pozycję w rankingu prestiżu
- za udział w organizowanych przez nas konkursach i eventach
- za najwyższą pozycję w konkursie wytrenowanych Punktów Energii

 

Co mogę nabyć za Punkty Premium (PP)?

PP można przeznaczyć na zakup Konta Premium, Pieniędzy, Punktów Energii oraz różnych udogodnień w grze:

- poprawa stanu zdrowia
- zmiana reprezentacji (obywatelstwa)
- wyleczenie kontuzji
- dodatkowe miejsce w garderobie
- natychmiastowe przywrócenie dyspozycji i formy
- losy autografów

Dokładne koszty poszczególnych usprawnień znajdziesz w Sklepiku TUTAJ

 

Co daje Konto PREMIUM?

Z możliwościami Konta PREMIUM (KP) możesz zapoznać się poniżej. Pamiętaj, że każdy zakup KP wspiera rozwój gry :)


Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata

 

W PONIŻSZYCH MATERIAŁACH MOŻESZ ZNALEŚĆ O WIELE WIĘCEJ CENNYCH INFORMACJI,
O TYM JAK DOBRZE ROZPOCZĄĆ KARIERĘ SKOCZKA.


Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata

Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata

Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata

Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata

 

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
NAPISZ O SWOIM PROBLEMIE NA SPECJALNYM CZACIE SZYBKA POMOC,
NA KTÓRYM PRZEBYWA WIELU DOŚWIADCZONYCH GRACZY - NA PEWNO UDZIELĄ CI CENNYCH RAD :)

 

Ski Jumps - trenuj skoczka i zostań Mistrzem Świata


Dodano: Wtorek, 08 maja 2018 r.