Sprzet skoki narcisraskie wyposazenieMyli się ten, kto sądzi, że skoki narciarskie są niedrogą dyscypliną sportową. Profesjonalne uprawianie tego sportu, jest związane z przestrzeganiem bardzo surowych przepisów dotyczących nie tylko wagi skoczków, ale także ubioru. To oczywiście generuje ogromne koszty, dlatego gra, jest świetną metodą na to, by podreperować budżet i pozwolić sobie na zakup wymarzonego sprzętu na skocznie.

 

Dzięki ogromnej ofercie producentów zawodnicy mogą wybierać artykuły o bardzo rożnej jakości. Oczywiście im lepsza jakość materiału i wykonania, tym wyższa cena. Obecnie, obserwujemy ogromne zmiany w technologii stosowanej do produkcji sprzętu. Firmy projektujące ubiory sportowe współpracują z najbardziej renomowanymi ośrodkami naukowymi, dzięki czemu mogą wprowadzać na rynek nowatorskie produkty. Wielu profesjonalnych skoczków korzysta podczas treningów z kombinezonów połączonych z telefonem, dzięki czemu trenerzy mogą w czasie rzeczywistym monitorować ruchy, pozycje ciała skoczka i korygować jego skoki. Kombinezony są wyposażone w system czujników i ukrytych w tkaninie kabli, co sprawia, że zawodnicy mają całkowitą swobodę ruchów.


Jeśli nie osiągnęliśmy jeszcze etapu przygotowań do Turnieju Czterech Skoczni czy Mistrzostw Świata, to warto zwrócić uwagę na to, co oferują producenci tradycyjnych kombinezonów do skoków narciarskich. Ważne, aby przy zakupie zwrócić uwagę na to, że muszą one spełniać podstawowe zasady określone przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Przede wszystkim ubiór musi przepuszczać wystarczającą ilość powietrza. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, wówczas skoczkowie będą dłużej niesieni w powietrzu i wykonają dłuższy lot. Kombinezon musi być uszyty z materiału, który przepuszcza minimum 40 litrów powietrza. Nie może być większy niż 1-3 cm od całego obwodu ciała zawodnika i przylegać całkowicie w pasie. Dobrej jakości kombinezony, które spełniają warunki określone w przepisach FIS to koszt około 2 000 złotych. Z reguły profesjonalni sportowcy mają swoje firmy szyjące kombinezony. Polska reprezentacja korzysta często z kombinezonów firmy Huligan’s ze Szczyrku, która wykorzystuje do produkcji materiał pochodzący ze Szwajcarii. Nieco tańsze jest ubranie zakładane pod kombinezon i może ono maksymalnie kosztować około 1 000 złotych. Doskonałej jakości bielizna termiczna np. wyprodukowana przez amerykańską firmę Spyder czy popularną w Europie norweską Helly Hansen, to koszt nawet 800 złotych. Za rękawice i skarpety w zależności od jakości wydamy od 200 do 500 złotych.


Dodatkowe koszty, który każdy kto decyduje się na uprawianie tej dyscypliny sportu, są generowane przez sprzęt. Tutaj skoczek narciarski musi pamiętać o kupnie kasku i gogli. Producenci prześcigają się w ofertach i za produkty z najwyższej półki np. firmy Bolle, Alpina czy Smith trzeba wydać bardzo dużo pieniędzy. Za najlepszy kask zapłacimy około 2 500 złotych, a gogle około 800. Para nart z wiązaniami, butami i wkładkami od tak renomowanych firm jak Salomon czy Slatnar to koszt powyżej 4 500 złotych. Koszty zwiększą się jeśli będziemy chcieli pomalować kask i narty według swojego projektu.

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


Dodano: Środa, 28 lipca 2021 r.