Kiedy za oknem ciemno i sypie śnieg, to znak, że wkraczamy w przedświąteczny czas. Spotkania z bliskimi, kupowanie prezentów, robienie pierniczków i mnóstwo emocji towarzyszą temu okresowi. Potrzebny jest również czas na relaks np. spacerując w śniegu, oglądając filmy w świątecznym klimacie. Sprawdźmy, które produkcje pomogą nam rozbudzić ducha świąt.

 

Familijne filmy we wspólnym gronie

Święta, to czas spędzany z bliskimi, w którym liczą się drobne gesty, czyjaś obecność i uśmiech, mamy więcej życzliwości dla innych. Najmłodsi mają okazję do posłuchania rodzinnych historii, spróbowania tradycyjnych dań oraz do rozpakowania prezentów. W święta wiele się dzieje, dlatego przyda się małe wytchnienie w postaci rodzinnego seansu na kanapie. Do tego idealnie będzie pasowało kakao oraz koc. Produkcji świątecznych jest całkiem sporo, chociaż rok w rok są puszczane w telewizji niemal te same hity. Na pierwszym miejscu należy wymienić komedie: “Kevin sam w domu” i “Kevin sam w Nowym Jorku”, a także “Grinch: Świąt nie będzie”. Pomimo ich corocznych emisji, nie są to najlepsze z produkcji, które opowiadają o świętach. Bardziej klimatyczne będą animacje np.: “Mickey: baśniowe święta”, “Ekspres polarny”, “Strażnicy marzeń”, “Rudolf, czerwononosy renifer” oraz “Klaus”. Dobrą propozycją będą filmy z przesłaniem, o których można później podyskutować: “Opowieść wigilijna”, “Cud na ulicy 34”, “Jack Frost”, “Cudowne święta Jonatana”. Jeśli zabraknie nam głośnego śmiechu, wówczas możemy zdecydować się na “Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna”, “Krainę lodu. Przygoda Olafa” lub kolejną z części o niezwykłym psie - “Beethoven: świąteczna przygoda”.


Romantyczne chwile ze świętami w tle

W Święta nie może zabraknąć miłości i romansu. Chociaż u nas nie ma tradycji stania pod jemiołą, to chętnie oglądamy ten zwyczaj na ekranie. Do najlepszych propozycji na świąteczny wieczór we dwoje zalicza się “Holiday” z niesamowitą muzyką Hansa Zimmera, która nadaje wyjątkowy klimat całej produkcji. Podobnie jak główni bohaterowie z Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Lawem i Jackiem Blackiem w rolach głównych, którzy próbują otworzyć się na coś nowego i lepszego w swoim życiu. “To właśnie miłość” to kolejna propozycja na wieczór z szeregiem gwiazd. Losy kilku bohaterów przeplatają się w tym świątecznym okresie, by wybrzmieć różnymi odcieniami miłości. Nie należy zapominać o miłosnym duecie Sandra Bullock i Bill Pullman, których zobaczymy w znanym “Ja cię kocham, a ty śpisz”. Innymi przykładami będą: “4 Gwiazdki”, “Listy do M.”, “Planeta singli”, “Rodzinny dom wariatów”, “Zastępstwo z niespodzianką”. To raczej luźne komedie romantyczne, a prócz nich mamy także nieco dramatu w “Czekając na cud”, “Family man”, “Świątecznej historii”, “Igraszkach losu” czy “To wspaniałe życie” z 1946 roku. Święta trwają przez kilka dni, dlatego na pewno zdążymy obejrzeć wybrane filmy, które najbardziej przypadną nam do gustu.


Komedie z dużą dawką świątecznego humoru

W okresie świątecznych przygotowań mogą nas dopaść różne emocje i odczucia jak: stres, zdenerwowanie, pośpiech czy zmęczenie. Warto zrobić sobie przerwę, kiedy czujemy taką potrzebę lub ktoś inny zaproponuje chwilę oddechu w trakcie świątecznych zawirowań. Można ją wykorzystać na obejrzenie zabawnych komedii, gdzie podpatrzymy, jak inni radzą sobie ze świąteczną gorączką oraz wieloma zaskakującymi sytuacjami. Najszybszą akcję szykowania uroczystości możemy zobaczyć w filmie “Święta last minute”, w której para małżonków postanawia odpuścić ten coroczny zwyczaj i wybiera w zamian ekskluzywny rejs. Niespodziewanie jednak muszą oni zmienić plany, gdyż na przerwę świąteczną zapowiada się ich córka z narzeczonym. Dzięki pomocy przyjaciół, mają oni jeszcze szansę na zorganizowanie potrzebnych rzeczy. W role głównych bohaterów wcielili się Jamie Lee Curtis oraz Tim Allen. Podobnie zwariowana rodzinka czeka na nas w produkcji “Kochajmy się od święta” z duetem Diane Keaton i Johnem Goodmanem oraz “W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju” z Chevy Chasem i Beverly D’Angelo grających Griswoldów.

 

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 r.