Konkurencja w dzisiejszym świecie sportu jest bardzo ostra i tylko najsilniejsi pozostają w nim. Nadążanie za konkurencją i pozostawanie w popycie jest warte zachodu dla każdego sportowca w swojej dyscyplinie, ale właśnie eSport stał się jednym z najszybciej rozwijających się segmentów współczesnego sportu. Całkowicie nowy trend stał się niezwykle popularny w ciągu zaledwie 10 lat i wciąż bije nowe rekordy.

 

Ponad 50 milionów dolarów w puli nagród turnieju Dota 2, miliony fanów na całym świecie i oczywiście miłość całego świata - tak zapamiętamy eSport w roku 2021. Dlatego jest coraz więcej osób, które chcą zarobić na swojej wiedzy o drużynach i rozgrywkach, co świadczy o popycie na tę dyscyplinę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które dyscypliny są w szczytowym momencie i jak skutecznie je obstawiać!

Zaawansowane dyscypliny eSportowe

Żaden inny sport na świecie nie może pochwalić się tak szybkim wzrostem popularności, jaki osiągnął eSport. Jest oczywiście kilka powodów tak szalonego popytu na tę dyscyplinę, a oto główne z nich:

Publiczna dostępność
W przeciwieństwie do tradycyjnych sportów, eSporty nie wymagają żadnego treningu fizycznego. Twoje umiejętności, inteligencja i strategiczne myślenie pozwolą Ci wygrać i stać się prawdziwym profesjonalistą szybciej niż w jakimkolwiek innym sporcie.

Turnieje
Wyobraźcie sobie, że codziennie odbywa się kilka turniejów w jednej dyscyplinie, które z uwagą śledzi cały świat. I to jest właśnie to, co współczesny eSport ma do zaoferowania.

Pule nagród
Jak już wcześniej pisaliśmy, pule nagród w każdej dyscyplinie cybernetycznej osiągają zawrotne sumy. Może tylko garstka zarabia tak dużo pieniędzy? Wcale nie, eSport jest aktywnie finansowany przez największe firmy na świecie i nawet młodzi gracze zaczynają zarabiać swoje pierwsze miliony w bardzo krótkim czasie. Co więcej, eSport pomaga widzom zarabiać na swojej wiedzy, co czyni ten sport obopólnie korzystną rozrywką!

Zanim jednak zaczniesz śledzić jedną lub drugą drużynę i zaczniesz z nimi zarabiać, sprawdźmy, które dyscypliny będą najbardziej popularne w 2022 roku!


Alto's Adventure

Jeśli chodzi o epickie, szybkie snowboardowe zabawy, zazwyczaj nie przychodzą na myśl gry mobilne z przewijaniem stron. Jednak studio Snowman łamie konwencje i nadaje temu gatunkowi czarujący, stylowy akcent dzięki temu prostemu, ale zabawnemu biegaczowi z 2015 roku. Ta gra jest w równym stopniu podstawową platformówką, jak i ekscytującą zabawą w sportach ekstremalnych. Gracze poprowadzą snowboardzistę podczas pływania, skakania i szybowania przez zacienione obszary i klimatyczne tła. Pomimo swojej pasywnej natury, Alto's Adventure wyróżnia się przystępną mechaniką i płynnym poczuciem ruchu.

 

Dota 2

Ta kolorowa i ciekawa gra strategiczna doprowadziła do szaleństwa miliony graczy na całym świecie. Duża dynamika gry może w ciągu kilku minut zmienić cały przebieg meczu, a faworyt drużyny może stracić wszystko. Cechą szczególną gry są również jej bohaterowie, których jest 121. Twój wybór postaci ma bezpośredni wpływ na dalszy przebieg gry, więc powinieneś zwracać na to uwagę.


 

CS:GO

Ta kultowa strzelanka nie straciła na aktualności nawet po latach. Turnieje CS:GO, choć mają mniejsze pule nagród, większość analityków twierdzi, że w latach 2022-2023 będą rywalizować z Dota 2 pod względem wysokości nagród pieniężnych. Także cechą charakterystyczną gry jest jasno określona strategia i ustalona współpraca w zespole, co z kolei przypomina piłkę nożną.

 

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


Dodano: Wtorek, 11 stycznia 2022 r.