Nietrudno zauważyć, że sport elektroniczny wzbudza spore zainteresowanie. Ponadto zainteresowanie tymi rozgrywkami ewidentnie rośnie i raczej to się nie zmieni. Jak rozwija się e-sport?

 
Czy e-sport jest nowością?

W ostatnich latach o e-sporcie jest bardzo głośno, ale sport elektroniczny nie jest niczym nowym. Zmagania e-sportowe sięgają lat 70. Pierwszy turniej odbył się w 1972 roku na Uniwersytecie Stanforda. Na pojawienie się e-sportu w Polsce przyszło nam trochę poczekać. Za początek rywalizacji w naszym kraju uznaje się 1997 rok. Właśnie w tym roku miał miejsce pierwszy udokumentowany turniej w Quake'a.

Często pojawia się też pytanie, jak powstał e-sport? Początki e-sportu nie przypominają jednak tego, co obecnie dzieje się w Polsce czy na świecie. Wydarzenie z 1972 roku skierowane było do studentów i pracowników naukowych. Z kolei w Polsce ogromną rolę odegrały kafejki internetowe (zaczynało się od turniejów rozgrywanych po lokalnej sieci).


E-sport na przykładzie Ski Jumps.pl

Rozwój widoczny jest oczywiście również przy samych grach. Spójrzmy na Ski Jumps, czyli menedżera skoków narciarskich. Sędzanie czasu na grach komputerowych może oznaczać przebywanie w niezwykle fascynującym świecie. Jeżeli chce się osiągnąć sukces w menedżerze skoków, trzeba myśleć przyszłościowo. Sukces osiągają tylko ci, którzy wiedzą, że najważniejsza jest klasyfikacja generalna. Umiejętność planowania to bezsprzecznie jeden z czynników wpływających na to, jak rozwija się e-sport.

Ski Jumps to możliwość gry na całym świecie! Czy nie brzmi to ciekawie? Ponadto celem jest stworzenie wybitnego skoczka. Pełni się rolę skoczka i trenera. Jest to niezwykle trudne, ale i zarazem szalenie ekscytujące. Na przykładzie tej gry widzimy też, że internetowa rywalizacja ma wiele zalet. Gra ma rosnącą popularność i przyciąga wielu graczy na całym świecie. Zastanawianie się nad przyszłością wymaga analizowania sytuacji, wyciągania właściwych wniosków i planowania. Gry komputerowe kształtują umiejętność samodzielnego myślenia!

 

Polacy kochają skoki

Zawsze istotne jest też odpowiadanie na szeroko pojęte oczekiwania. W przypadku tej gry mamy dwa zupełnie odmienne tryby rozgrywki – Nowe Igrzyska i Szybki Turniej. Do tego skoki narciarskie to dyscyplina, która cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Oczywiście ostatniej zimy nie było wiele powodów do optymizmu, ale mimo to wielu osób śledziło, jak zaprezentuje się Kamil Stoch i reszta naszych reprezentantów.

 Ski Jumps - gra w skoki narciarskie online


Trening e-sportowców

Wiele osób utożsamia e-sportowców z ludźmi, którzy cały czas spędzają przed ekranem komputera. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – sukcesy wymagają regularnych treningów, ale jednocześnie nie można przesadzić. Sytuację można porównać do tradycyjnej formy sportu – czy piłkarz spędza cały dzień w klubie? Jest czas na trening, analizowanie strategii, jak i odpoczynek. Z tej pory jak powstał, E-sport niejednokrotnie uznawany jest za abstrakcję, a tak naprawdę ma wiele wspólnego z tradycyjnym sportem. Jedyną różnicą jest to, że zmagania odbywają się w świecie wirtualnym.

 

E-sport na igrzyskach olimpijskich?

Jedni obserwują, jak rozwija się esport e-sport, a drudzy chcą, aby sport elektroniczny pojawił się na najważniejszej imprezie czterolecia. Czy ma to sens? Czy jest na to szansa? Pytań jest wiele. Są sprawy, które zawsze będą powodować niemałe kontrowersje i jedną z takich spraw są zmagania e-sportowców. Niemniej rywalizacja wzbudza spore zainteresowanie i tym samym pojawiają się duże pieniądze. E-sport prędzej lub później powinien stać się częścią igrzysk olimpijskich. Inny scenariusz zdaje się mało prawdopodobny.

Pojawienie się e-sportu na igrzyskach olimpijskich będzie najlepszym potwierdzeniem tego, że mowa o czymś ważnym. Wiele dyscyplin nie ma miejsca na igrzyskach i w najbliższym czasie to się nie zmieni. To nie jest tak, że na igrzyskach walka toczy się we wszystkim, co ciekawe.

 

Zawieranie zakładów bukmacherskich dozwolone jest dla osób pełnoletnich i tych, którzy korzystają z usług legalnych operatorów. Gry hazardowe mogą uzależniać. Graj w sposób odpowiedzialny.

  

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2022 r.