Ski Arena Szrenica narty mapaSki Arena Szrenica to polski ośrodek narciarski położony w miejscowości Szklarska Poręba. Kompleks umożliwia korzystanie z wielu nartostrad na stokach Szrenicy oraz Łabskiego Szczytu należących do pasma Karkonoszy. Ski Arena Szrenica jest bardzo tłumnie odwiedzana szczególnie w porze zimowej, ale przy odpowiednich warunkach klimatycznych trasy i stoki są naśnieżane już późną jesienią i utrzymywane do wczesnej wiosny. Na szczęście pracownicy przygotowali również wiele atrakcji w lecie.


Ski Arena Szrenica oferuje sześć tras zjazdowych. Trasy będą odpowiednie dla każdego. Dla zawodowych narciarzy jak i tych początkujących, tzw. amatorów nart. Najdłuższa trasa jest długości ok 4 kilometrów, a suma wszystkich tras to ponad 10,5 kilometra. Wysokość z jakiej można oddać zjad to ponad 1000 m.n.p.m a dokładnie 1309 m.n.p.m. Cały kompleks znajduje się na wysokości 700 m.n.p.m. Często dla mieszkańców nizin samo poruszanie się na takiej wysokości sprawia problem. Na Ski Arena Szrenica przecież nie będziemy tylko bezczynnie stać!

Turyści lubiący aktywny wypoczynek mają do dyspozycji 3 rodzaje tras o różnym stopniu trudności. Stopień trudności zależy od kilku czynników Przy ocenie stopnia trudności trasy bierze się pod uwagę stopień nachylenia trasy zjazdowej, ukształtowanie terenu, zalesienie, zabudowania oraz inne obiekty znajdujące się w bezpośredniej bliskości trasy. Ostateczny stopień trudności trasy ustala GOPR lub TOPR.

Szlaki łatwe (znaki niebieskie)
Trasy przeznaczone dla osób początkujących, stawiających pierwsze kroki na nartach. Poziom nachylenia tych tras to maksymalnie 12 stopni. Ski Arena Szrenica udostępnia trzy trasy łatwe. Najpopularniejsza i najbardziej lubiana trasa “Puchatek” jest oświetlona i umożliwia zjazdy do godziny 22:00.

Szlaki trudne i średnio trudne (znaki czerwone)
Kiedy poczujemy się już nieco pewniej możemy śmiało przenieść się na trasy średnie, których poziom nachylenia waha się od 12 do 22 stopni. W polski kurorcie narciarskim mamy dwie trasy trudne. To tutaj znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m.

Szlaki bardzo trudne (znaki czarne)
Trasy dla prawdziwych wyczynowców, na tych trasach nie tylko strome nachylenie jest wyzwaniem, ale potrafią również pojawiać się różne przeszkody jak np. drzewa, czy skały. W Ski Arena Szrenica dostępna jest jedna bardzo trudna trasa “FIS” potocznie nazywana ścianą. Jak można się domyślić jest bardzo stroma a zjazd jest jak po ścianie.

ski arena szrenica narty mapa
Na szczyt Szrenicy pozwolą nam się dostać wyciągi narciarskie, których mamy osiem. Trzy krzesełkowe, cztery orczykowe oraz jeden talerzykowy. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę.

Polskie góry mają to do siebie, że są piękne nie tylko zimą, dlatego przyjazd do Szklarskiej Poręby latem to również świetny pomysł. Ski Arena przygotowała dla turystów wiele atrakcji jak np. zjazdy na nartach lub dętce specjalnie przygotowanym torem wodnym. Ponadto samo przejście się szlakami turystycznymi Szrenicy jest już czymś niezapomnianym dla oka. Ski Arena Szrenica jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Fakt jak dużo przyjeżdża tu również obcokrajowców może świadczyć o tym, że również jest bardzo popularnym miejscem dla europejskich narciarzy.


Autor: Karol Ostaszewski

Foto: http://sudetylift.com.pl/

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:
Dodano: Piątek, 31 lipca 2020 r.