Ski Jumping gra skoki narciarskie onlinePrezentujemy kolejny, czwarty numer gazetki „Ski Jumps News”! Numer pojawił się z opóźnieniem, ponieważ całkowicie pochłonęły nas przygotowania do wielkiej niespodzianki, którą planujemy już w najbliższą sobotę! Aby trud pracy nad numerem nie poszedł na marne postanowiliśmy jednak go opublikować, dzięki czemu macie okazję do wspomnień zawodów, które miały miejsce w grze o skokach narciarskich Ski Jumps. 

WIEŚCI Z GRY - PUCHAR LETNI

 

Od 28 grudnia do 9 stycznia byliśmy świadkami zmagań w Pucharze Letnim w skokach narciarskich. Do zawodów mogli przystąpić wszyscy skoczkowie w grze. Mężczyźni oraz kobiety. Konkursy odbywały się kolejno w: Garmisch-Partenkirchen (28.12), Thunder Bay (30.12), Liberec (01.01), Whistler (03.01), Sollefteå (05.01), Zakopane (07.01), Niżny Nowogród (09.01).

Walka o pierwsze miejsce i wygraną toczyła się do końca. Jak zawsze bywa przy takich zawodach, nie zabrakło również emocji i zaskoczeń.

Zwyciezcą a raczej zwyciężynią całego cyklu została zawodniczka ze Słowenii AMG Vencetinnotto (która na swym koncie uzbierała 560 punktów).

Drugą lokatę zajął reprezentant Estonii Adrian (mając 505 punktów na koncie).

Na trzecim miejscu podium uplasował się również reprezentant Estonii Andrzej125 (z 455 punktami).

Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Słowenka Sylwia Harbich (425 punktów).

Najlepszą piątkę klasyfikacji generalnej Pucharu Letniego zamyka reprezentant Słowenii Dominik Harbich (400 punktów).

Co ciekawe w Pucharze Letnim puntkowali wszyscy zawodnicy, którzy wyrazili chęć udziału w nim.

Zwycięzcy oraz osobom na podium składam szczere gratulacje! :)

alicjaa_96

 

Wyniki z Pucharu Świata (11-12.01.2020)

 

Kolejnym przystankiem tego prestiżowego cyklu zawodów było Val di Fiemme (Predazzo) we Włoszech. Po świetnym zakończeniu TCS, również byliśmy świadkami pomiędzy asami z czołówki klasyfikacji generalnej. Warunki pogodowe były jak najbardziej sprawiedliwe, co powodowało że konkurs był naprawdę ciekawy.

W sobotę (11.01.2020) zwycięzcą konkursu został Niemiec Karl Geiger, który uzyskał łącznie 294.6 punktów. Drugie miejsce zdobył Austriak Stefan Kraft (286.9 punktów). Na najniższym stopniu podium uplasował się nasz rodak Dawid Kubacki (279.9 punktów). Tuż za podium, bo tylko o 0.1 punktów, znalazł się nasz Kamil Stoch.

W najlepszej dziesiątce znalazł się również Piotr Żyła, który ostatecznie zajął siódmą lokatę.W konkursie punty zdobył także, Maciej Kot zajmując 27 miejsce.

Punktów natomiast nie zdobyli Stefan Hula (32 miejsce) oraz Jakub Wolny (45 miejsce).

W niedzielę (12.01.2020) ponownie zwyciezcą został Niemiec Karl Geiger. Na drugim miejscu znalazł się Austriak Stefan Kraft, natomiast trzecie miejsce znów powędrowało do Polaka Dawida Kubackiego. Na czwartym miejscu znaleźli się ex aequo Piotr Żyła i Kamil Stoch.

W konkursie punktował jescze Stefan Hula, który zajął ostatecznie 28 miejsce.
Poza finałową 30 znaleźli się Jakub Wolny (33 miejsce) oraz Maciej Kot (36 miejsce).

alicjaa_96


Dawid Kubacki zdominował wszystkich rywali i zwyciężył dwa konkursy w Niemieckim Titisee-Neustadt. Ale nie dał rady wygrać Titisee-Neustadt Five 2020 ale ze zwycięstwa w „generalce” radował się wówczas Japończyk Ryōyū Kobayashi o niemal 5.4 pkt. Żyła 8, Stoch 20.

W sobotni konkurs po raz siódme podium z rzędu i drugie zwycięstwo w tym roku Dawid Kubacki z najlepszymi skokami na 140.5 i 141m dało mu to 290.1 pkt. Stefan Kraft że stratą -6.4pkt a Ryoyu Kobayashi 7.3 pkt dało mu to trzecie podium. Stoch 8, Żyła 9.

Niedzielny konkurs był wieczny i śnieżny ale nie dla Dawida Kubackiego okazał się nie do zatrzymania podczas konkursów w Titisee-Neustadt, a 29-letni skoczek dopisał sobie czwarte zwycięstwo w PŚ. Tuż za jego plecami uplasował się Ryoyu Kobayashi – stracił tylko 0,3 pkt. – a na najniższym stopniu podium stanął Timi Zajc. Piotr Żyła ósmy, Kamil Stoch 24.

Ostatni weekend stycznia konkurs w Polskich Tatrach na Zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Sobota zacznie się konkursem drużynowym kogo wystawi Michal Doležal i czy nasi wygrają jak 2 lata temu a w niedziele konkurs indywidualny. Czy Stefan Kraft powtórzy swój zeszłoroczny trumf na Wielkiej Krokwi a może Kamil Stoch z trzech lat a może Kubacki po raz 5 raz w tym sezonie stanie na podium.

Rafał Kukuczka

 

SKOKI NARCIARSKIE - W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

 

Tryumfator Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki, zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu.

Na Włoskiej skoczni Trampolino Dal Ben w Val di Fiemme wygrał Karl Geiger i tym samym został nowym liderem zanim był Stefan Kraft a Dawid Kubacki trzeci.

Polacy dobrze spisali się już podczas pierwszej serii konkursu. Najdalej z nich wylądował Piotr Żyła – 102,5 m – dzięki czemu plasował się w czołowej „5”. Wyżej od niego, spośród biało-czerwonych, lokował się jedynie Kamil Stoch, który zajmował 3. pozycję.

Jednak w rundzie finałowej zaatakował podium Dawid Kubacki, plasujący się na 8. miejscu po pierwszej części zmagań. Świeżo upieczony tryumfator Turnieju Czterech Skoczni oddał najdłuższy skok w dzisiejszych zmaganiach – 104 m – i pozwoliło mu to stanąć na najniższym stopniu podium. Zaraz za nim uplasował się Stoch, a Żyła, który wylądował jeszcze dalej niż w pierwszej serii (103,5 m), zakończył rywalizację na 7. pozycji.

Ze zwycięstwa radował się Karl Geiger, a drugi był Stefan Kraft.

W niedzielnych kwalifikacjach wygrał Karl Geiger i tym samym był na podiud konkursu zanim był oczywiście drugi Stefan Kraft a trzeci Dawid Kubacki, a tuż za pierwszą "3" uplasowali się ex aequo Piotr Żyła i Kamil Stoch.


Puchar Świata Kobiet


Kwalifikacji do zawodów wygrała Marita Kramer.

Na Japońckiej skoczni Ōkurayama 2 rekordy skoczni w 2 dni przez Maren Lundby.

Maren Lundb Pierwszego dnia ustanowiła nowy rekord skoczni. W pierwszej serii skoczyła 127m że sporym wiatrem pod narty, w drugiej serii nie powiedziała ostatniego słowa i skoczyła 139 m. w niemal bezwietrznych warunkach, co jest żeńskim rekordem skoczni.

Ale nie dało jej to prowadzenia i była druga. 18-letnia Marita Kramer odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach rangi Pucharu Świata, a trzecia była Eva Pinkelnig.

Najlepsza z Polek Kinga Rajda która zajeła 21 miejsce.

Ostatni dzień zaczoł się kwalifikacjami. Wygrała Chiara Hölzl, Kinga Rajda jedenasta.

Eva Pinkelnig zwyciężyła w nocnym konkursie w Sapporo odniosła tym pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań. Druga była Maren Lundby która w pierwszej serii skoczyła 121,5 m. a drugi skok był petardą i ustanowiła nowy rekord skoczni dzień za dniem.

Druga była Maren Lundby,która w pierwszej serii skoczyła 121,5 m. a drugi skok był petardę i ustanowiła nowy oficjalny kobiecy rekord Okurayamy dzień za dniem 139,5 m. Na najniższy stopień podium z dwunastej pozycji awansowała Daniela Iraschko-Stolz na trzecie miejsce.

Kinga Rajda w drugiej próbie wylądowała na 103 metrze i utrzymała dwudziestą czwartą pozycję.

Liderką Pucharu Świata pozostała Maren Lundby (405 pkt.), która wyprzedza Chiarę Hoelzl (330 pkt.) oraz Evę Pinkelnig (309 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem 17 punktów zajmuje trzydzieste pierwsze miejsce.

W Pucharze Narodów liderują Austriaczki (1140 pkt.) przed Norweżkami (604 pkt.) i Japonkami (557 pkt.). Reprezentacja Polski (17 pkt.) zajmuje dziewiątą lokatę.

Kolejne zawody Pucharu Świata pań rozegrane zostaną za tydzień, w dniach 17-19 stycznia w japońskim Zao (HS102). W planach organizatorów są dwie rywalizacje indywidualne przedzielone zmaganiami drużynowymi.


W Bischofshofen odbyły się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego.


Po świętach z braku śniegu nie odbył się konkursy w Engelberg oraz w pierwszy weekend stycznia w Titisee-Neustadt.

Austriak zdominował wszystkich rywali jak w jednym konkursie, tak w drugim, a 3 Polaków tuż za podium.

Clemens Leitner zwyciężył pierwszy konkurs po tak długim czasie Stefan Huber drugi a trzeci Clemens Aigner. A poza podjum 4 Aleksander Zniszczoł, 5 Andrzej Stękała a 6 Klemens Murańka.

Za nami drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen. W niedzielne dopołudnie, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszych zmaganiach, dominowali reprezentanci gospodarzy, a spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł – wiślanin zajął 11. miejsce.

Ze zwycięstwa radował się Clemens Aigner, drugi był Clemens Leitner, a na najniższym stopniu podium stanął Stefan Huber.

Po dzisiejszym konkursie zaszły zmiany w klasyfikacji generalnej PK. Nowym liderem cyklu został Leitner. Spośród biało-czerwonych najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem jest Zniszczoł, który plasuje się zaraz za pierwszą „10”. Wiślanin, jako jedyny, awansował w „generalce”, a pozostali Polacy zanotowali spadek. Kolejne zawody PK zaplanowano za tydzień (18-19.01), w niemieckiej miejsowości Klingenthal.

 

ski jumping onlinePUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH - W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIEW 2 tygodniu skoków przystankiem jest śnieżna i mroźna Finlandia Kuusamo Rukatunturi.


W piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego było wietrznie bez upanku nie mogło dojść tym razem nie był Polak ale Niemiec Markus Eisenbichler. Wygrał Timi Zajc. Karl Geiger zapisał się do rekordu skoczni(147.5m) z swoich kolegami z 2017 Stefanem Kraftem i zeszłoroczny zwycięzca Ryōyū Kobayashi.

Puchar Świata w Kuusamo, skoki narciarskie, kwalifikacje, 29.11.2019:
1. Timi Zajc
2. Robert Johansson
3. Karl Geiger
4. Stefan Kraft
5. Junshiro Kobayashi
6. Daiki Ito
7. Jakub Wolny
15. Piotr Żyła
16. Dawid Kubacki
30. Maciej Kot
33. Klemens Murańka
42. Stefan Hula

Sobotni konkurs odbył się spokojnie ale nie dla polaków którzy w pierwszej serii oraz drugiej byli poza 10.Kamil Stoch który był w pierwszej serii na 12 miejscu to drugi skok zepsuł i był dopiero 16, najlepiej z polaków Dawid Kubacki uplasował się na 12 miejscu.
Swoją dobrą formę pokazał lider Daniel-André Tande który po pierwszej serii zajmował 7 miejsce, swój drugi dobry skok odał na 142.0m i wygrał pierwszy konkurs w Kuusamo, drugie miejsce dla Austriaka Philipp Aschenwald a trzecie miejsce zbobył Słoweniec Anze Lanisek.

Puchar Świata w skokach narciarskich, Kuusamo, 30.11.2019:
1. Daniel Andre Tande (NOR)
2. Philipp Aschenwald (AUT)
3. Anze Lanisek (SLO)
4. Stefan Kraft (AUT)
5. Daniel Huber (AUT)
6. Ryoyu Kobayashi (JPN)
12. Dawid Kubacki
13. Piotr Żyła
16. Kamil Stoch
18. Maciej Kot
22. Stefan Hula
27. Jakub Wolny
46. Klemens Murańka

Zaplanowany na niedzielny konkurs w wietrznej Ruce został odwołany z byt silnego wiatru.Jeszcze przed oficjalną godziną startu zawodów (16:30) Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała komunikat i poinformowała o odwołaniu zmagań ze względu na zbyt silny wiatr.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner zamierza namówić Zakopane do aplikowania o dodatkowy dzień zmagań w miejsce odwołanej Ruki.

Trzeci weekend zmagań odbędzie się w Niżnym Tagile.
W najbliszym weekend kierunek wschód. Skoki w Niżnym Tagile, czy Kamilowi i spółce uda się być na podium. Kamil Stoch o skoczni w Niżnym Tagile: Jadę tam, bo muszę...

Pierwszy weekend Grudnia zaczyna się dużo ciekawymi zawodami zimowymi
Piątkowe kwalifikacji zwyciężył Johann André Forfang.Sześciu Polaków za kwalifikowało się do sobotniego konkursu bez Stefana Huli.

Sobotni konkurs wygrał Japończyk Yukiya Satō drugie miejsce dla Karl Geiger z Niemiec a trzecie miejsce dla Austriaka Philipp Aschenwald.Dwóch Polaków w 10 Dawid Kubacki na 5 miejscu i Kamil Stoch który po drugiej serii był długo na pierwszym miejscu zajął 9 miejsce.

Żyła w "2", ale tylko po pierwszej serii. Niestety, w rundzie finałowej nie wyszedł mu skok i reprezentant Polski spadł na 24 miejsce zanim był Maciej kot na 27 miejscu w serii finałowej zabrakło 2 polaków Jakuba Wolnego który był na 32 i 45 dla Klemensa Murańki.

Indywidualny mistrz świata z dużej skoczni Markus Eisenbichler nie zakwiliwikował się do seri finałowej.

Niedzielny konkurs był zwyciężki dla Austriaka Stefana Krafta na drugim miejscu stanął Killian Peier to jego pierwsze podium w PŚ a na trzecim miejscu zwycięzca zeszłorocznego sezonu Ryōyū Kobayashi.

To nie był udany skok dla Piotra Żyły który ukończył na 35 miejscu najlepszy z polaków był Kamil Stoch który zajął 15 miejsce zanim był Jakub Wolny na 16 a na 17 miejscu Dawid Kubacki.

Puchar Świata Kobiet - Lilenchammer
Ruszył Puchar Świata Kobiet niestety żadna polka nie pojechała.

Zwyciężczynię kwalifikacji do sobotniego konkursu wygrała Norweska Maren Lundby czy powtórzy zeszłoroczny sezon zwycięstwem oraz sobota też była udana dla skoczkini oddała dwa dobre skoki zanię były dwie Austriacki Eva Pinkelnig a na 3 miejscu Chiara Hölzl.

W ostatnich skokach znomu udowodniła że jest lepsza od swoich rywalek i stanęła na podium Maren Lundby zanię była na drugim miejscu Austriaczka Chiara Hölzl a na trzecim miejscu Japanka tegoroczna zwyciężczyni Letnie Grand Prix Sara Takanashi.

Następny przystanek skoków dla Pań Niemcy-Klingenthal

Tegoroczny Puchar Kontynentalny zaczął się w Vikersurd.
Pierwszy sobotni konkurs zwyciężyło dwóch Japończyków pierwsze miejsce dla Taku Takeuchi a na drugim miejscu Keiichi Satō na trzecim miejscu Austriak Clemens Aigner. Tylko jeden Polak wystąpił w serii finałowej Aleksander Zniszczoł i zajął dopiero 15 miejsce.

Ostatni Weekend był nie oczekiwanym odwrotem zwycięstwem dwóch Norwegów, na podium stanął Anders Håre drugie miejsce dla Sondre Ringen a na trzecim miejscu Japończyk Yūken Iwasa. Dwóch Polaków wystąpiło w serii finałowej. Aleksander Zniszczoł a 15 miejscu a zanim na 16 miejscu był Paweł Wąsek.

W następny tydzień Kuusamo czy również wiatr będzie rozstawiał karty.

Po dwumiesięcznej przerwie zaczął się Fis Cup Mężczyzn Miejscowości Notodden w Norwegii na skoczni Tveitanbakken
Zawody odbyły się w norweskim Notodden. Najlepszym okazał się właśnie Stefan Rainer. Austriak uzyskał 97 i 91,5 metra, co dało mu 255,8 pkt. Podium uzupełnił Ilija Mankow z Rosji na drugim miejscu oraz Norweg – Vossan Sander Eriksen na trzecim miejscu.

Na 7. pozycji uplasował się lider cyklu – Tim Fuchs.

Do drugiej rundy awansował tylko jeden Polak. Kacper Stoesel, który po pierwszym skoku plasował się na 27. lokacie spadł ostatecznie na 30. miejsce. Stoesel uzyskał 96,5 oraz 82,5 metra.

Niespodziewanie poza serią finałową znalazł się wicelider cyklu – Adam Niżnik. Nasz reprezentant wylądował na 84 metrze i zajął 44. lokatę.

Drugi dzień skoków na podium stanął Niemiec Fabian Seidl uzyskał 95,5 i 93 metra, co dało mu wsumie 270.8 pkt. Na drugim miejscu wczorajszy zwycięzca Stefan Rainer a Anders Ladehaug z Norwegi trzeci.

Do serii finałowej dostał się tylko Adam Niżnik który zajął 26 miejsce.

Następny przystanek Oberwiesenthal-Niemcy skocznia Fichtelbergschanzen

 

wiadomości sportowe skoki narciarskie livescore


Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich zaczął się Norweskim miastem Notodden
To pierwsze podium Włoszki Jessiki Malsiner uzyskała 89,0 m i 84,5 m co dało jej 221,9 pkt. Na drugim miejscu zajęły dwie skoczkinie Kristina Prokopjewa z Rosjii i Austriaczka Sophie Sorschag.

Do drugiej rundy awansowały trzy Polki. Kinga Rajda 10 miejsce, Anna Twardosz 17 i Joanna Szwab 28.

W drugim konkursie na podium staneła wczorajsza drugiego miejsca Sophie Sorschag drugie miejsce dla Norweski Thea Minyan Bjørseth a trzecie miejsce Austriacka Julia Mühlbacher.

W drugiej rundy także awansowały trzy Polki. 8 miejsce Kinga Rajda Joanna Szwab 9 a Anna Twardosz na 27.

Ostatni weekend stycznie również Norwegia skocznia Renabakkene w Mieście Rena

Drugi tydzień Pucharu Kontynentalnego Mężczyzn zaczął się w śnieżnej i wiecznym Kuusamo.
Japończyk Keiichi Sato odniósł zwycięstwo w konkursie indywidualnym Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanym w fińskiej Ruce. Drugą pozycję zajął jego rodak Taku Takeuchi, trzecie miejsce dla Austriaka Clemens Leitner. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała zajął 12. miejsce. Aleksander Zniszczoł 15

Ostatni konkurs w Kuusamo był kołowrotkiem dla zwycięzcy Taku Takeuchi drugie miejsce dla Clemens Leitner a wczorajszy zwycięzca Keiichi Sato na trzecim miejscu

Trzech polaków w serii finałowej Andrzej Stękała 15 Paweł Wąsek 19 Aleksander Zniszczoł 28

Po świętach nasi skoczkowie zmierzę się Szwajcarskim Engelbergu.

Puchar Świata Kobiet
Nie mogło się odbyć bez rekordu skoczni dla jednej seri. Chiara Hölzl z Austri która skoczyła 141,0m i ustanowiła nowy rekord skoczni i stanęła na podium. Drugie miejsce dla Ema Klinec z Słowenii a na trzecim miejscu Niemka Katharina Althaus.

Żadna Polka nie wystąpiła. Czy Łukasz Kruczek wystawi Polki na następne zawody w nowym roku na Japońskiej Ōkurayama? Tego dowiemy się wkrótce.

W kwalifikacjach do niedzielnego Konkursu Indywidualnego najwyższą notę uzyskał Austriak Stefan Kraft. Za jego plecami uplasowali się Niemiec Karl Geiger i Piotr Żyła. Awans wywalczyło jeszcze pięciu innych Polaków: 7. był Dawid Kubacki, 19. Kamil Stoch, 31. Maciej Kot, 38. Jakub Wolny, a 50. Klemens Murańka. Kwalifikacji nie przebrnął 52. Stefan Hula.

W sobotę odbyły się Drużynowe. Drugie zwycięstwo w Niemieckim-Klingenthal na skoczni Vogtland Arena dla Polaków o -25,0 Austriacy na drugim miejscu a o 57,7 na trzecim miejscu Japonia.

Niedzielny konkurs indywidualny zakończył zwycięstwem Japończyk Ryōyū Kobayashi czy powtórzy zesłoroczny sezon swoim zwycięstwem. Na drugim miejscu Stefan Kraft a na trzeci był Marius Lindvik.

Dwóch Ppolaków w pierwszej 10. Piotr Żyła 9 a Kamil Stoch 10.

Selina Freitag wygrywa w Niemieckim-Oberwiesenthal. Czeska Klára Ulrichová na drugim miejscy a na trzecim miejscu Polka Kinga Rajda.

Ostatnie zawody w Oberwiesenthal był strzałem w 10 dla Kingi Rajdy która skoczyła na 97,0 m i dało jej to prowadzenie. W drugiej serii skoczyła 99.0 m i uzyskała 231.7 pkt i stanęła na podium po raz pierwszy w tym sezonie. Drugie miejsce również Klára Ulrichová a trzecie miejsce wczorajsza zwyciężczyni Selina Freitag.

W ostatni weekend stycznia skoczkinie również zmierzę się w Niemczech ale tym razem w Rastbüchl.

W Fis Cup Mężczyzn także w Niemieckim-Oberwiesenthal.
Pierwsze podium w tym sezonie dla Danił Sadriejew z Rosjii. Drugie miejsce dla Austriaka Maximilian Steiner a zanim był jego krajan Stefan Rainer.

Trzech polaków w 30. W pierwszej 10 Adam Niżnik 9 zanim Kacper Juroszek 15. Mateusz Gruszka 21 i Szymon Jojko 28.

Ostatni niedzielny konkurs dla dwóch skoczków na pierwszym miejscu dla Słoweńcza Jaka Hvala i Niemca Tim Fuchs na trzecim miejscu Maximilian Steiner.

Polacy poza "10" Szymon Jojko 13 Adam Niżnik 14 Kacper Juroszek 19 a Tomasz Pilch 27.

Piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu zostały przesunięte na sobotę zbyt wielkiej wichury
Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft na drugim miejscu Kamil. Mackowi Kotowi nie udało się zakwalifikować.

Sobotni konkurs w Engelbergu muszą polscy skoczkowie zaliczyć do udanych! Kamil Stoch sięgnął po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a w czołowej "10" uplasował się również Piotr Żyła.

Stefanem Kraftem, w drugiej serii, wysoko zawiesił poprzeczkę, ale Stoch wywiązał się ze swego zadania i odniósł pierwszą wygraną w sezonie.
1. Kamil Stoch 138 m / 136 m / 288.7 pkt.
2. Stefan Kraft 134,5 / 137,5 / 287
3. Karl Gieger 133,5 / 135 / 277.6
4. Ryoyu Kobayashi 130 / 134,5 / 274.1
5. Marius Lindvik 133 / 134 / 272.5
6. Johann Andre Forfang 132,5 / 132,5 / 272.4
8. Piotr Żyła 133,5 / 130,5 / 265.4
22. Dawid Kubacki 130 / 122,5 / 244.3
25. Stefan Hula 123,5 / 122 / 236.8
34. Maciej Kot 124,5 / 114.3
39. Klemens Murańka 117 / 110

Zwycięski Kobayashi
Kwalifikacje zostały odwołane.Wiatr rozdawał karty podczas niedzielnego konkursu indywidualnego w Engelbergu. Niestety, dał on się we znaki podczas skoku Piotr Żyły, który nie uzyskał awansu do rundy finałowej. W czołowej „10” uplasował się Kamil Stoch, a ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi.

Do rundy finałowej nie awansowało wielu skoczków, którzy przeważnie oddają w konkursach po dwa skoki. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Wiślanin może mówić o pechu, gdyż trafił na najgorsze warunki spośród całej stawki – dodano mu ponad 26 punktów. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 111 metrów i uplasował się na 33. miejscu.

Tylko dwóch biało-czerwonych oglądaliśmy w serii finałowej. Wczorajszy zwycięzca konkursu – Kamil Stoch – zdołał zakończyć zmagania w czołowej „10”, zajmując 9. pozycję. Stefan Hula został sklasyfikowany na 25. lokacie. Tryumfował Ryoyu Kobayashi, który zarazem objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stefan Kraft który zajmował 4 miejsce po pierwszej seri, drugi skok odał z upadkiem i dało mu to dopiero 18 pozycje

1. Ryoyu Kobayashi 132,5 m / 134 m / 272 pkt.
2. Peter Prevc 123,5 / 127,5 / 263.1
3. Jan Hoerl 134 / 136,5 / 262
4. Karl Geiger 133 / 125 / 260.6
5. Daniel Huber 128 / 139,5 / 259 / 259
6. Philipp Aschenwald 128,5 / 134 / 257.7
9. Kamil Stoch 128,5 / 118,5 / 252.7
25. Stefan Hula 115,5 / 117,5 / 220.3
33. Piotr Żyła 111 / 104.9
35. Maciej Kot 109,5 / 103.9
44. Klemens Murańka 113,5 / 98.7
47. Dawid Kubacki 113,5 / 96.5
52. Jakub Wolny 108,5 / 93
Ostatni weekend grudnia zacznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. Czy Kamilowi po raz kolejny uda stanąć na podium lub powtórzy to Ryōyū Kobayashi?

Rafał Kukuczka

 

 
skoki narciarskie dzisiaj na żywo

skijumping skoki narciarskie


Dodano: Wtorek, 11 lutego 2020 r.