Wiadomosci sportowe skoki narciarskie news ciekawostkiWitamy w pierwszym wydaniu reaktywowanej gazetki „Ski Jumps News”! Mamy nadzieję, że Wam się spodoba, tak jak nam. W gazetce będą artykuły o świetnej grze jaką jest Ski Jumps oraz realnych skokach, będą także wywiady z graczami i wiele innych ciekawostek! Zapraszamy do naszej gry, która inspirowała się kultowym tytułem jakim jest niewątpliwie Deluxe Ski Jump 2, czyli popularny DSJ 2.

 

WIEŚCI Z GRY

 

PŚM: Dominacja Andrzeja na początku sezonu

Andrzej125 w czterech pierwszych konkursach pokazał, że jest aktualnie najlepszym skoczkiem na świecie. W kwalifikacjach w Ironwood był lepszy o aż 37,5 punktu od drugiego Sisi1983 i 43,4 punktu od Toma Maca. W konkursie również nie miał sobie równych, wygrywając z Dominikiem Harbichem oraz Sisi1983, w obu skokach. Tuż za podium znaleźli się Tom Mac, Łukasz Piechowicz oraz Adrian. W Park City kwalifikacje wygrał Zozol przed Amatorem (aczkolwiek amatorem to on nie jest) oraz Hemanem, a w konkursie skład podium dokładnie taki sam jak wcześniej, a za podium Adrian, Tom Mac oraz Hanawald Mix. W Innsbrucku, na legendarnym Bergisel, kwalifikacje wygrał ponownie Zozol, a konkurs wygrał niezawodny Andrzej125, a drugi znowu okazał się Dominik Harbich. Tym razem trzeci okazał się rodak Andrzeja, Adrian. W Thunder Bay kwalifikacje wygrał Amator przed Hemanem i Możesz Mi Skoczyć. W konkursie wygrał kto? Zgadliście. Andrzej125. Wyprzedził Dominika Harbicha (znowu), a trzeci był Sisi1983. W klasyfikacji generalnej prowadzi oczywiście Andrzej125 (400 pkt), potem są: Dominik Harbich (320 pkt), Sisi1983 (230), Tom Mac (190) oraz Adrian (190). Dla Andrzeja początek wyśmienity, ale czy utrzyma formę do końca? Raczej tak, ale to sport i nigdy nic nie wiadomo.


PŚK: Pola na czele stawki

Po trzech konkursach w PŚ kobiet sytuacja wygląda podobnie. W klasyfikacji generalnej prowadzi Estońka, czyli Pola (400 pkt), a za jej plecami czai się Harbich, tyle że Sylwia (320 pkt). Tuż za nimi są dwie Kanadyjki – Monam (220 pkt) oraz triumfatorka PL, AMG Vencetinotto (190 pkt), która niedawno skakała jeszcze jako Bułgarka i pod innym imieniem – Haslo 123456, a na piątym miejscu jest Patrycja (174 pkt). W śnieżnym Kuusamo kwalifikacje wygrała Pola przed Kanadyjkami. Po I serii Estońka prowadziła z ogromną przewagą nad resztą. W II serii powiększyła przewagę, a z 6. miejsca na 2. skoczyła Harbich, zrzucając z podium Monam. Trzecią lokatę zajęła Patrycja. W Park City zwycięstwo w kwalifikacjach przypadło Hemance, która pokonała Paulinę K oraz Trixie Lulamoon. I serię wygrała Pola z ogromną przewagą, a podium uzupełniły Harbich i Monam. W Harrachovie w kwalifikacjach najlepsza okazała się Karolina przed Hulam i Pauliną K. W I serii upadek zaliczyła Sylwia Harbich, ale mimo to udało jej się zająć drugie miejsce. A zwycięstwo znów przypadło Poli, która jako jedyna przeskoczyła 200 metrów w konkursie. W Oberstdorfie kwalifikacje wygrała Karolina przed Trixie Lulamoon oraz Hulam. Konkurs padł łupem Poli, która wyprzedziła Sylwię Harbich i Patrycję.


PK: Razor vs. Karol na lodzie

O ile w PŚM oraz PŚK prowadzi reprezentant Estonii, o tyle w PK najlepszy Estończyk (Raymond Johansen) jest dopiero na 8. miejscu w generalce. W walce o triumf na razie prowadzą Czech Razor (300 pkt), Norweg Karol (260 pkt), Japończyk Robson (165 pkt), Bułgar Dariusz32l (150 pkt) oraz Słoweniec MPLD (również 150 pkt). Pierwsze kwalifikacje w sezonie na skoczni Heiniego Klopfera wygrał właśnie Razor przed MPLD i Andrzejem Kaliną. W konkursie wygrał triumfator kwalifikacji, a dalsze miejsca na podium zajęli Karol oraz Dariusz32l. Najciekawsza była jednak pogoda – mimo 13 stopni na minusie padał deszcz, a nie śnieg! To zjawisko spowodowało, że było bardzo ślisko, co doprowadziło do kilku upadków i podpórek, w tym upadku Razora czy podpórki Karola. W Otepää kwalifikacje zdecydowanie wygrał Misi502 przed Złami Nogą (oby nie wykrakał) oraz Pawłem Seremiakiem. W konkursie po I serii prowadził Razor z przewagą ledwie 1.5 punktu, a trzeci Robson tracił już więcej. W II serii Karol skoczył sześć metrów bliżej niż Razor, który jednak się podparł (również -13 stopni i deszcz ze śniegiem) i dzięki temu obaj panowie wygrali konkurs ex aqueo, a trzecie miejsce utrzymał Robson. We Lwowie w kwalifikacjach triumfował Marek Milewski, a kolejne miejsce zajęli Lubas i Piotr Żyłka. W słońcu dużo lepiej się czuł Razor, który zdecydowanie pokonał Karola, który również miał sporą przewagę nad trzecim Robsonem. Tutaj rywalizacja jest nieco bardziej wyrównana niż w PŚ, ale widać, że tu też są różnice w poziomie.


PN: Kukuczka liderem

W PN najlepiej spisuje się Rafał Kukuczka (300 pkt). Niżej w klasyfikacji generalnej znajdują się Admin (200 pkt), Adrian Maj (190 pkt), Adi (105 pkt) i Ten Ktos (100 pkt). W inauguracyjnych zawodach w Whistler wystartowało tylko 16 skoczków, ale kwalifikacje mimo wszystko się odbyły. Czołowe lokaty zajęli Rafał Kukuczka, Admin oraz Adrian Maj, którzy również w tej samej kolejności stanęli na podium. W mroźnym Zakopanem (-15 stopni) kwalifikacje wygrał Kukuczka, a za nim znaleźli Adi oraz Admin. W konkursie zwyciężył Kukuczka (trochę nudnawe te konkursy, wygrywają jedni i ci sami), a za nim Admin i Adi. Na Mühlenkopfschanze kwalifikacje triumfował Kukuczka, tak samo jak konkurs, a na podium znaleźli się Adrian Maj i Ten Ktos. Tutaj podobnie jak w pozostałych turniejach lider wygrał wszystkie konkursy.


PDS: Estonia najlepsza

Jak to możliwe, że tak małe, lesiste państewko ma tak dobrych skoczków? Po dwóch konkursach i dwóch zwycięstwach prowadzą w klasyfikacji generalnej Pucharu Drużynowego. W Predazzo Estonia w składzie Andrzej125, Adrian, JACK SADER oraz Scorpion1 wyraźnie pokonali Norwegów (Sisi1983, Łukasz Piechowicz, Karol, Andrzej Kalina) oraz Słoweńców (Dominik Harbich, MPLD, Marcin Plusiewicz, Rzepek). Punktowali również Austriacy, Szwedzi, Bułgarzy, Niemcy oraz Polacy. W Ironwood na podium stanęły te same reprezentancje i prawie ci sami skoczkowie, bo w Słowenii zamiast Plusiewicza skakał Josef. Po za tym punktowały te same kraje na tych samych pozycjach, z wyjątkiem Bułgarii i Niemiec, które zamieniły się miejscami.


PDK: Zgadnijcie, kto na czele?

Oczywiście, że Estonia. W składzie Pola, Anna Jantar, Patrycja i Paulina K zmiażdzyły rywalki w Oberstdorfie i Eisiedeln, mimo że Patrycja i Paulina K się przewrócały. Kanada (AMG Vencetinotto, Monam, Fiona Shrekowa, Lidia Wiatr/Yussi) i Słowenia (Sylwia Harbich, Hemanka, Te Pe, Flexia) nie miały szans z Estońską maszyną. Daleko w tyle są również punktujące dotychczas Czeszki (w konkursach miejsca 4. i 5.), Amerykanki (6. i 4.), Norweżki (5. i 6.), Polki (8. i 7.), Rosjanki (7. i 9.) oraz Szwedki (14. i 8).


PDJ: Trzech liderów

Sytuacja w PDJ jest znacznie ciekawsza, albowiem na 1. miejscu znajdują się ex aqueo Estonia (Konsul, Raymond Johansen, Mateusz Wieczorek, Wisnia95/L.Schmidt), Japonia (Robson/Michallo Wolnyski, Mateusz, Patryk123, Max White) oraz Czechy (Razor, Maniek Skakacz/Skoczny, ŁmichaŁ/Marek Milewski, Długosz Michał/Rafkuk0831). W Harrachovie wygrali Japończycy przed Estończykami i startującymi u siebie Czechami. W Tallinie zwyciężyły Czechy przed gospodarzami i Japonią. Punktowali również Austriacy (5. i 5.), Słoweńcy (6. i 4.), Norwedzy (4. i 9.), Szwajcarzy (7. i 6.), Kanadyjczycy (11. i 7.), Rosjanie (8. i 12.) i Szwedzi (14. i 8.).


1. LIGA: Zwycięstwo mistrzów

Pierwszy mecz w sezonie odbył się Frostbite Hill należący do KSZ Yeti. Faworytami byli obecni mistrzowie - Szeregowy, wicemistrzowie – London Team, oraz brązowi medaliści – Pogoń Świerzgawa. I w takiej właśnie kolejności zajęli miejsca na podium. Po I serii jednak liderem był jednak Londom Team, Pogoń Świerzgawa druga, a Szeregowy dopiero trzeci. W II serii jednak obrońca tytułu odwrócił losy meczu i wygrali mecz. Dalsze miejsca zajęli Fiery Birds, KSZ Yeti i ZKK – Związkowy Klub Karola. Beniaminkowie, TS Wisła Zakopane i ZKK – Związkowy Klub Karola 2 zajęli ostatnie miejsca i zamykają w tej chwili stawkę w lidze.


2. LIGA: Dominacja ZKK

Inauguracyjne zawody 2. ligi padły łupem ZKK – Związkowy Klub Karola 4, który miał sporą przewagę nad kolejnym Związkowym Klubem Karola, tym razem 3. Do nich sporą stratę miał KS Dobków. Dalej gospodarze Wisełka, Orły, TS Wisła, Maselka Pl i Młode Orły Aka. Te dwa ostatnie teoretycznie są w strefie spadkowej, ale ponieważ jest mało aktywnych klubów, to wątpliwe, aby ktokolwiek spadł. Zaś wracająd do ZKK, to jeśli oba kluby awansują do 1. Ligi, a te dwa, co są w tej 1. Lidze, utrzymają się, to możliwe, że połowa 1. Ligi to będzie ZKK.

 

Narty do skoków narciarskich/></p>
<p dir=

WYWIAD: AMG Vencetinotto

 

TRIXIE LULAMOON: Jak nastroje po zwycięstwie w Pucharze Letnim?

AMG VENCETINOTTO: Nastroje bardzo dobre, dlatego że cały sezon przygotowywałam się do tego turnieju i udało się wygrać. Taki był cel, więc jestem mega szczęśliwa.

TRIXIE LULAMOON: Czy teraz będzie tak samo? Odpuszczenie zimy i szykowanie się na kolejny sezon letni?

AMG VENCETINOTTO: W tym sezonie już nie. Ten sezon odpuszczam i traktuję na luzie. Za dużo trzeba inwestować, a nic się nie zwraca, więc niech inni walczą. W tym sezonie nie mam wyznaczonych żadnych celów.

TRIXIE LULAMOON: W takim razie na kogo Pani stawia w PŚK? Pola, Sylwia Harbich czy może ktoś inny?

AMG VENCETINOTTO: Walka będzie się toczyć między Polą a Sylwią. W tym sezonie postawiłabym na Polę. Ciężko trenuje, więc może dużo osiągnąć.

TRIXIE LULAMOON: A jaki jest cel twojego klubu, Pogoń Świerzgawa? Będzie w stanie nawiązać rywalizację z Szeregowy i London Team?

AMG VENCETINOTTO: Jeżeli chodzi o rozgrywki klubowe, to tu walka powinna się toczyć do ostatniej kolejki. Nasze szanse stawiam na równi z Szeregowym i Londynem.

TRIXIE LULAMOON:Do niedawna startowałaś jako Bułgarka, teraz jako Kanadyjka. W Kanadzie są większe perspektywy?

AMG VENCETINOTTO: : Tak. To już moja czwarta reprezentancja w karierze. Po Rosji, Słowenii i Bułgarii przyjdzie mi reprezentować Kanadę. Niestety do kolejnej zmiany przyczyniła się sytuacja w kadrze Bułgarii, że byłam ja… i nikt więcej! Chodzi mi o kadrę żeńską. W Kanadzie liczę na lepsze wyniki i walkę o podium w każdych zawodach.

TRIXIE LULAMOON:Dziękuję za wywiad.

 

Skoki narciarskie informacje ciekawostki newsSKOKI NARCIARSKIE CIEKAWOSTKI


W związku z tym, że Puchar Świata w skokach narciarskich już za pasem postanowiłam Wam udostępnić 5 ciekawostek na temat tego ekscytującego sportu.

 

1. Kto wymyślił skoki narciarskie?

Za ojca skoków narciarskich uważa się Norwega Sondre Aursena Nordheima, cieślę z Morgedal w Telemarku, który zajmował się wykonywaniem nart. Jest również pierwszym rekordzistą w skokach narciarskich – oddał skok na 18 metrów. W 1866 roku na stoku w Holmenkollen odbyły się pierwsze zawody narciarskie, później nazywane Igrzyskami Nordyckimi.

W 1907 roku Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zorganizowało pierwszy kurs jazdy na nartach, a dwa lata później w Davos miał miejsce pierwszy oficjalny rekord świata w skokach narciarskich na odległość ponad 40 m. Austriacki skoczek Josef Bradl jako pierwszy przekroczył odległość 100 m w 1936 roku. Dziś taka odległość już nie zachwyca. Obecny rekord w skokach narciarskich przekracza 250 m!

2. Co oznacza zielona linia w skokach narciarskich?

Zielona linia w skokach narciarskich wskazuje odległość, jaką zawodnik musi uzyskać, by objąć prowadzenie na danym etapie konkursu.

3. Jakie są zasady zawodów w skokach narciarskich?

Czy wiesz, że obecnie zmieniły się zasady kwalifikowania do konkursu? Kiedyś dziesięciu najlepszych skoczków w Pucharze Świata nie musiało kwalifikować się do udziału w zawodach. Teraz każdy zawodnik musi przystąpić do serii kwalifikacyjnej.

W czasie zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich odbywają się dwie serie skoków. W pierwszej bierze udział pięćdziesięciu zawodników z najlepszymi wynikami w kwalifikacjach. W przypadku pogorszenia się warunków pogodowych organizatorzy mogą zdecydować o odwołaniu drugiej serii lotów, wtedy trzydziestka najlepszych zawodników z pierwszej serii zostaje nagrodzona punktami.

Równie ważne są drużynowe zawody w skokach. Drużyna składa się czterech zawodników, każdy z nich skacze dwukrotnie. W pierwszej serii zawodnicy skaczą w grupach, najpierw wszyscy zawodnicy, którzy są zgłoszeni jako pierwsi w swojej drużynie, a następnie wszyscy drudzy zawodnicy itd. Na takich samych zasadach przebiega finałowa seria.

Turniej Czterech Skoczni odbywa się jeszcze na innych zasadach. W pierwszej serii zawodnicy skaczą w parach. Zwycięzcy par oraz pięciu zawodników, czyli szczęśliwych przegranych z najlepszymi wynikami, zwanych lucky losers, przystępują do serii finałowej. Punktacja w Turnieju Czterech Skoczni to suma wszystkich punktów zdobytych podczas czterech turniejów.

Warto pamiętać, że punkty zdobyte podczas zawodów Mistrzostw Świata, Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz krajowych mistrzostw nie są doliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

4. Jak mierzona jest odległość w skokach narciarskich?

Odległość w skokach narciarskich mierzona jest za pomocą systemu elektronicznego. Jak to dokładnie wygląda? Kamery rejestrują zeskok. Osoba odpowiedzialna za pomiar wykonuje stopklatkę w momencie lądowania zawodnika. Na tej podstawie za pomocą specjalnego programu można precyzyjnie określić odległość każdego skoczka.

5. Jak punktuje się skoki narciarskie?

Po zmierzeniu odległości liczy się długość skoku od punktu „K”, czyli punktu konstrukcyjnego. Do noty łącznej wliczane są noty za długość skoku i styl. Dodatkowo dodaje się lub odejmuje punkty z przelicznika za siłę i kierunek wiatru.

Sędziowie oceniają skok i przyznają noty za styl w skali od zera do dwudziestu. Dwie skrajne noty, czyli najwyższa i najniższa, są odrzucane. Punkty odejmowane są m.in. za nieodpowiednią sylwetkę, złe prowadzenie nart, podparcie w czasie lądowania, a także upadek.

Jak powinien wyglądać idealny skok? Narty powinny być prowadzone pod takim samym kątem w stosunku do ciała. Sylwetka w locie powinna być stabilna, skoczek prostuje nogi, a ręce trzyma blisko ciała. Sam lot powinien być spokojny. Najlepiej, gdy lądowanie jest zakończone telemarkiem. Skoczek wysuwa nogę do przodu i lekko się pochyla.

Źródło: FIS, pkt.pl


A dla tych co nie wiedzą jeszcze jak zaplanować zimowe popołudnia udostępniam terminarz zawodów :) Oj będzie się działo!

Skoki narciarskie terminarz mistrzostwa świata

 

Skoki narciarskie wiadomości ciekawostki news

 


PODSUMOWANIE LETNIEGO GRAND PRIX W SKOKACH NARCIARSKICH


Za nami Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Przypomnijmy, iz ten cykl jest orgazniowany od 1994 roku w miesiącach letnich. Nie jest tak bardzo popularny jak zimowe zawody, aczkolwiek nie idzie przejść obok nich obojetnie. Są dobrym sprawdzianem przed zawodami Pucharu Świata.

 

Za nami Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Przypomnijmy, iz ten cykl jest orgazniowany od 1994 roku w miesiącach letnich. Nie jest tak bardzo popularny jak zimowe zawody, aczkolwiek nie idzie przejść obok nich obojetnie. Są dobrym sprawdzianem przed zawodami Pucharu Świata.

Do 2018 roku włącznie rozegrano 25 edycji LGP, w których triumfowało 20 skoczków. Rekordzistami są Adam Małysz i Thomas Morgenstern, którzy trzykrotnie wygrywali cały cykl. Najwięcej zwycięstw w konkursach indywidualnych odnieśli Małysz i Gregor Schlierenzauer (po 13).

Triumfatorem tegorocznej edycji został nasz rodak Dawid Kubacki, który wyprzedził o dziewięć punktów japońskiego skoczka - Yukiya Sato. Na trzecim miejscu uplasował się Słoweniec Timi Zajc.

Tutaj przedstawię Wam wyniki poszczególnych konkursów oraz główna klasyfikację końcową.

20 lipca 2019 - Grand Prix Wisła (HS134) - konkurs drużynowy: 1. Polska, 2. Słowenia, 3. Norwegia.
21 lipca 2019 - Grand Prix Wisła (HS134) - konkurs indywidualny: 1. Timi Zajc (Słowenia), 2. Dawid Kubacki, 3. Jewgienij Klimow (Rosja).
27 lipca 2019 - Grand Prix Hinterzarten (Niemcy, HS108) -konkurs mieszany: 1. Niemcy, 2. Japonia, 3. Słowenia.
27 lipca 2019 - Grand Prix Hinterzarten (Niemcy, HS108) - konkurs indywidualny: 1. Karl Geiger (Niemcy), 2. Gregor Schlierenzauer (Austria), 3. Richard Freitag (Niemcy)
10 sierpnia 2019 - Grand Prix Courchevel (Francja, HS135) - konkurs indywidualny: 1. Timi Zajc (Słowenia), 2. Robert Johansson (Norwegia), 3. Naoki Nakamura (Japonia).
17 sierpnia 2019 - Grand Prix Zakopane (Polska, HS140) - konkurs drużynowy: 1. Japonia, 2. Polska, 3. Norwegia.
18 sierpnia 2019 - Grand Prix Zakopanem (Polska, HS140) - konkurs indywidualny: 1. Kamil Stoch, 2. Dawid Kubacki, 3. Yukiya Sato (Japonia).
23 sierpnia 2019 - Grand Prix Hakuba (Japonia, HS131) - konkurs indywidualny: 1. Ryoyu Kobyashi (Japonia), 2. Yukiya Sato (Japonia), 3. Keiichi Sato (Japonia).
24 sierpnia 2019 - Grand Prix Hakuba (Japonia, HS131) - konkurs indywidualny: 1. Ryoyu Kobyashi (Japonia), 2. Keiichi Sato (Japonia), 3. Yukiya Sato (Japonia).
29 września 2019 - Grand Prix Hinzenbach (Austria,HS90) - 1. Dawid Kubacki, 2. Philipp Aschenwald (Austria), 3. Piotr Żyła.
5 października 2019 - Grand Prix Klingenthal (Niemcy, HS140) - 1. Anze Lanisek (Słowenia), 2. Marius Lindvik (Norwegia), 3. Piotr Żyła.


Klasyfikacja generalna Letniego FIS Grand Prix:

1. Dawid Kubacki (Polska) - 305
2. Yukiya Sato (Japonia) - 294
3. Timi Zajc (Słowenia) - 268
4. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 261
5. Karl Geiger (Niemcy) - 232
6. Naoki Nakamura (Japonia) - 225
7. Keiichi Sato (Japonia) - 213
8. Piotr Żyła (Polska) - 205
9. Jewgienij Klimow (Rosja) - 195
10. Marius Lindvik (Norwegia) - 173
11. Robert Johansson (Norwegia) - 172
12. Gregor Schlierenzauer (Austria) - 147
13. Killian Peier (Szwajcaria) - 146
14. Junshiro Kobayashi (Japonia) - 146
15. Kamil Stoch (Polska) - 138
16. Anze Lanisek (Słowenia) - 129
17. Maciej Kot (Polska) - 126
18. Jakub Wolny (Polska) - 120
19. Peter Prevc (Słowenia) - 114
20. Yuken Iwasa (Japonia) - 113


W Pucharze Narodów triumfowali Japończycy, którzy zgromadzili 2185 punktów. Drugie miejsce przypadło Polakom (1950 punktów), a trzeci byli Słoweńcy (1427 punktów).

Myślę, że miejsca naszych skoczków są niezłe i można patrzeć optymistycznie na nadchodzący sezon. Czy Dawid Kubacki utrzyma formę z lata? Dowiemy się już niebawem :)

Źródło: wikipedia.pl

 
skoki narciarskie dzisiaj na żywo

Ski skoki narciarskie menadżer skoków skijumping


Dodano: Czwartek, 07 listopada 2019 r.