Wiadomosci sportowe skoki narciarskieWitamy w kolejnym już trzecim wydaniu reaktywowanej gazetki „Ski Jumps News”! Mamy nadzieję, że będzie Wam się podobało. W gazetce znajdziecie artykuły o grze typu menedżer skoków Ski Jumps oraz realnych skokach, wywiady z graczami i wiele innych ciekawostek!

 

WIEŚCI Z GRY - SERWER "NOWE IGRZYSKA"

 

PUCHAR ŚWIATA MĘŻCZYZN I KOBIET

Turniej 3 Skoczni

W dniach od 23-25 stycznia byliśmy świadkami zmagań skoków narciarskich u Panów oraz u Pań. Skoczków i skoczkinie gościły następujące miasta: Liberec, Štrbské Pleso, Zakopane.

Mężczyźni:
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej tego turnieju został Estończyk Andrzej125, który wygrał wszystkie trzy konkursy. W związku z czym uzyskał pełen pakiet punktów (300 punktów). Na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Dominik Harbich z 220 punktami na koncie. Trzecią lokatę zajął reprezentant Estonii Adrian, któy zawody skończył uzyskując łącznie 200 punktów. Na czwartym miejscu znalazł się Szwed hanawald mix, mający 126 punktów w kladyfikacji generalnej. Natomiast najlepszą piątkę zamyka Austriak Tom Mac, który uzbierał łącznie 122 punkty.

Kobiety:
U kobiet pierwszy konkurs w Štrbské Pleso został odwołany z powodów technicznych. Oficjalną zwyciezczynią tego cyklu jest Polka Ela Kukla, natomiast nieoficjalną triumfatorką jest Estonka Pola.

 

Turniej 5 Państw

Drugim prestiżowy Turniejem w tym sezonie był właśnie Turniej 5 Państw. Zawody odbywały się od 5 do 10 lutego. A o to miasta, które gościły skoczków narciarskich: Courchevel, Bischofshofen, Pragelato, Garmisch-Partenkirchen, Engelberg.

Mężczyźni:
Tutaj również zwycięzcą klasyfikacji generalnej został reprezentant Estonii Andrzej125, który zdobył komplet 500 punktów. Na drugim stopniu podium znalazł się Estończyk Adrian, który zdobył 370 punktów. Trzecią lokatę zdobył Słoweniec Dominik Harbich, zdobywając łącznie 320 punktów. Czwarte miejsce powędrowało do reprezentanta Austrii Toma Mac (260 punktów), natomiast piątą lokatę zajął Norwego Łukasz Piechowiak (211 punktów).

Kobiety:
Triumfatorką całego Turnieju została reprezentantka Estonii Pola, która zdobyła łączną sumę jaka byla do zdobycia - 500 punktów. Na drugim miejscu podium uplasowała się Słowenka Sylwia Harbich, która zdobyła 340 punktów. Na najniższym stopniu podium ostatecznie znalazła sie również Słowenka, AMG Vencetinnotto zdobywając łącznie 305 punktów. Czwartą lokatę zdobyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych Ameryki, Łucja Piechowiak która uzbierała 250 punktów. Najlepszą piątkę zamyka Kanadyjka Monam, która zdobyła 240 punktów.

 

Turniej Północny

W dniach 22-26 lutego byliśmy świadkami również innego Turnieju, który odbywał się na Skandynawii. Organizatorami zawodów były następujące miasta: Kuopio, Lahti, Lillehammer oraz Falun.

Mężczyźni:
Zwycięzcą tego Turnieju został reprezentant Estonii Andrzej 125, który uzyskał łącznie 400 punktów. Na drugim stopniu podium uplasował się Słoweniec Dominik Harbich z 300 punktami na koncie. Trzecią lokatę zdobył Estończyk Adrian, który uzbierał 260 punktów. Na czwatym miejscu znalazł się Norweg Łukasz Piechowiak (190 punktów), natomiast 5 lokatę zdobył Austriak Tom Mac (również 190 punktów.

Kobiety:
U płci pięknej również nie zabrakło rywalizacji o wygraną w tym prestiżowym turnieju. Najlepszą zawodniczką została reprezentantka Estonii Pola, która zdobyła łącznie 380 punktów. Drugą lokatę zajęła zawodniczka ze Słowenii - AMG Vencetinnotto, uzyskując 360 punktów. Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej turnieju toczyła się do samego końca. Ależ musiały być tam emocje. Na najniższym stopniu podium uplasowała się również Słowenka, Sylwia Harbich (240 punktów). Czwarte miejsce zajęła reprezentantka Stanów Zjedonoczonych Ameryki, Łucja Piechowiak (180 punktów). Natomiast najlepszą piątką zamyka Kanadyjka Monam (180 punktów). 

by Alicja

skoki narciarskie gra ski
PUCHAR KRAJU

13 lutego br byliśmy świadkami zmagań krajowych. Każde państwo, które było zainteresowane Pucharem Kraju mogły rozegrać u siebie zawody krajowe. W jednych krajach było licznie w drugich mniej, ale zapewne nigdzie nie zabrakło emocji. W skrócie przedstawie wam relacje zawodów ze wszystkich państw.

AUSTRIA
Puchar Kraju odbywał sie na skoczni w Innsbrucku. Do konkursu przystąpiło 30 chętnych. A o to TOP 5 w tym kraju.
1 miejsce: Tom Mac
2 miejsce: Agulka1206
3 miejsce: Adi
4 miejsce: ŁUKASZ MIELNIK
5 miejsce: Amelia

CZECHY
Tutaj skoczków gościła skocznia w Harrachovie. Do konkursu przystąpiło 18 skoczków. TOP 5 tego kraju.
1 miejsce: Needlow
2 miejsce: Angelika Kukuczka
3 miejsce: Karolina
4 miejsce: J.H. Nay.
5 miejsce: Flipsio

JAPONIA
W kraju kwitnącej wiśni zawody odbyły się na skoczni w Hakubie. W konkursie brało udział 16 zawodników. TOP 5 zawodów w Japonii:
1 miejsce: Mateusz
2 miejsce: robson
3 miejsce: PIR
4 miejsce: JANO 420
5 miejsce: patryk123

NIEMCY
Niemieckie zawody Pucharu Kraju odbyły się w Oberstdorfie. Udział wzięło 20 skoczków, w tym gościnnie udział wzięła reprezentantka Polski. TOP 5 konkursu;
1 miejsce: sielu77
2 miejsce: Ela Kukla (Polska)
3 miejsce: tom brzoza
4 miejsce: Marcin Jankowski
5 miejsce: Konrad Kaniewski

NORWEGIA
W Norwegii skoki odbywały się na skoczni w Lillehammer. Konkursem zainteresowanych bylo 30 zawodników. TOP 5:
1 miejsce: Łukasz Piechowiak
2 miejsce: Mieczysław Zasada
3 miejsce: Karol
4 miejsce: Kazek Jeżoł
5 miejsce: Bartoni

POLSKA
W Polsce również zdecydowano się na te zawody. Skoki odbywały się na skoczni we Wiśle. Do konkursu przystąpiło łącznie 25 zawodników. TOP 5 tych zawodów:
1 miejsce: Sławomir Kukla
2 miejsce: Sebastian 86
3 miejsce: Hulam
4 miejsce: Szymn10
5 miejsce: Daniel10

ROSJA
W Rosji zawody Pucharu Kraju odbyły się na skoczni w Krasnajej Polanie. Do zawodów przystąpiło 20 skoczków narciarskich. Gościnnie wziął udział zawodnik z Niemiec. TOP 5 zawodów:
1 miejsce: Eleni constantinou
2 miejsce: Wojtex124
3 miejsce: kajetan262
4 miejsce: Zyuri Hakeini (Niemcy)
5 miejsce: Miki Rama

SŁOWENIA
W mojej reprzentacji również nie zabrakło chętnych i przedewszystkim emocji. Do konkursu przystąpiło łącznie 20 zawodników. Skoki odbywały się na skoczni w Planicy. TOP 5 tych zawodów:
1 miejsce: Dominik Harbich
2 miejsce: Sylwia Harbich
3 miejsce: Stormine
4 miejsce: MATEJA ROBERT
5 miejsce: AMG Vencetinnotto

BUŁGARIA
W tym ciekawym kraju, także zdecydowano się na ten konkurs. Skoczkowie narciarscy swoje skoki odbywali na skoczni w Samokow. Do konkursu zgłosiło się 21 zawodników. W tym na gościnny udział zdecydowała się zawodniczka z Norwegii. TOP 5:
1 miejsce: Adrian Maj
2 miejsce: Gracjan Wrzos
3 miejsce: Kacper Pawłowski
4 miejsce: Judyta Zasada (Norwegia)
5 miejsce: Maja May

ESTONIA
W tym małym ale jakże pięknym kraju zawody Pucharu Kraju odbyły się w Tallinnie. Do konkursu przystąpiło 23 zawodników. TOP 5 w tym kraju:
1 miejsce: Andrzej125
2 miejsce: Pola
3 miejsce: Adrian
4 miejsce: Andrzej Kalina
5 miejsce: Johanna Mason

KANADA
Kraj syropu klonowego nie odbiegając od innych państw również rozegrał zawody Pucharu Kraju. Zawody odbyły się w Whistler. W zawodach udział wzięło 21 skoczków narciarskich. TOP 5 Pucharu Kraju w Kanadzie;
1 miejsce: Monam
2 miejsce: Piotr 1995
3 miejsce: Rafał Matuszewski
4 miejsce: Tomasz Kościelniak
5 miejsce: jurek60

SZWAJCARIA
W Szwajcarii skoki narciarskie odbyły się na skoczni w Einsiedeln. Do konkursu przystąpiło 21 zawodników. Gościnnie udział wziąl skoczek narciarski z Czech. TOP 5:
1 miejsce: Rafał Kukuczka
2 miejsce: Jack Daniel (Czechy)
3 miejsce: Conor
4 miejsce: Azuuki
5 miejsce: Marta Rama

SZWECJA
Szwecja zawody postanowiła rozegrać na skoczni w Sollefteå. Do konkursu przystąpiło łącznie 16 zawodników. A o to TOP 5;
1 miejsce: heman
2 miejsce: Adam Krok
3 miejsce: Małysz Adam
4 miejsce: Arek Pilch
5 miejsce: Malyrekowo

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI
W tym państwie skoki rozgrywały się w Ironwood. Do zawodów zapisało się 16 skoczków narciarskich. TOP 5;
1 miejsce: Łucja Piechowiak
2 miejsce: Filip Filipowicz
3 miejsce: Dawid Musialik
4 miejsce: halyna
5 miejsce: Krzysztof Dzielecki 

by Alicja


TURNIEJ KLUBOWY

W tegorocznym Turnieju Klubowym wystartowałą rekordowa ilość klubów. Do rywalizacji przystąpiło 16 klubów, które zostały podzielone na cztery grupy. Rywalizacja grupowa toczyła się w dniach 26.01.2020 - 13.02.2020. Faworyci swoich grup bez najmniejszych trudności wywalczyli awans do rundy pucharowej, jednak w grupie D o awans musieli powalczyć w barażach ZKK oraz KS Wróblin. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł klub Związków Karola - ZKK. Oto Tabele na koniec rundy Grupowej


Grupa A
1.London Team 18 pkt
2.KSZ Yeti 12 pkt
3.Broken Toys 3 pkt
4.Kadra A 3 pkt

Grupa B
1.Fiery Birds 18 pkt
2.Feniks 12 pkt
3.AZS Zakopane 3pkt
4.Orły 0 pkt

Grupa C

1.Szeregowy 18 pkt
2.LKS Olimpia Goleszów 12 pkt
3.Skaczący Kibice 2 3 pkt
4.ZKK 4 3 pkt

Grupa D

1.Pogoń Świerzawa 18 pkt
2.ZKK 9 pkt ( awans przez baraże )
3.KS Wróblin 9 pkt
4.Skaczący Kibice

W Rundzie Pucharowej kluby zostały rozlosowane w pary. Najwięcej emocji dostarczyła nam Para 1, w której to o awans do kolejnej rundy zadecydowała dogrywka. Poniżej przedstawiamy pary oraz wyniki Ćwierć Finałów.

PARA 1
KS Yeti 1 - 2 Pogoń Świerzawa DOGRYWKA
PARA 2 Feniks 0 - 2 Szeregowy
PARA 3 London Team 2 - 0 ZKK
PARA 4 LKS Olimpia Goleszów - 2 FieryBirds

Oto jak wyglądały Pary Półfinałowe:

Pogoń Świerzawa - Szeregowy
London Team - FieryBirds

W Zawodach o 3 miejsce wezmą udział kluby Szeregowy oraz London Team te zawody juz niedługo w dniach 8.03.2020-9.03.2020. 
W wielkim Finale tegorocznego Turnieju Klubowego który odbędzie się w dniach 9.03.2020-10.03.2020 zmierzą się FieryBirds oraz Pogoń Świerzawa.

Powodzenia!

by Dominik

 

Ski Jumps ski jumping 

 

ROCZEK SERWERA NOWE IGRZYSKA

 

W miniony weekend świętowaliśmy rok serwera Nowe Igrzyska. Z Tej okazji nie mogło zabraknąć konkursów oraz niespodzianek. 
Przez całą niedzielę 1 Marca 2020r. na czacie odbywały się konkursy z pytaniami związanymi ze znajomością gry. Wystartowaliśmy już o godzinie 10:00 i od samego początku frekwencja dopisała. Zasady były bardzo proste i jasne - kto najsdzybciej odpowiedział na dane pytania dostawał nagrode oraz 1 punkt a dwóch kolejnych otrzymywało również po 1 punkcie. 

O godzinie 22 przyszła pora na podsumowania dnia oraz wyniki punktacji, tu Mateja Robert (ID:2020) nie pozostawił szans rywalą i wygrał cały konkurs,zebrał on aż 35 punktów. Na drugim miejscu zabawę skączyła nasza pani redaktor Alicja_96 (ID:3241), podium zamknął Rafał Matuszewski (ID:7287) z 17 punktami. Tuż za podium znalazł się Franciszek Wrzosek (ID:9824) który zgromadził 16 punktów.

Oto pełna lista osób które punktowały w ten dzień:

1. Mateja Robert - 35 pkt
2. Alicjia_96 - 23 pkt
3. Rafał Matuszerwski - 17 pkt
4. Franciszek Wrzosek - 16 pkt
5. Małysz Adam - 15 pkt
6. Stormine - 10 pkt
7. MPLD - 7 pkt
8. Decoder - 5 pkt
9. Rafał Wrzosek - 3 pkt
9. Rafał Kukuczka - 3 pkt
11. Kozik - 2 pkt
12. AmG - 1 pkt
12. kk341 - 1 pkt
12. Kazek Jezol - 1 pkt

by Dominik

 

WIEŚCI Z GRY - NOWY SERWER "SZYBKI TURNIEJ"

 

W dniu 15 Lutego 2020 r. wystartował nowy serwer Szybki Turniej. Rozgrywka będzie trwała na nim jeden pełny sezon, w trakcie którego gracze będą ze sobą rywalizować i rozwijać swojego skoczka. Znajduje się w nim bardziej napięty kalendarz zawodów oraz obędzie się także bez wewnętrznych klubów i lig. Wszystko celem zmaksymalizowania narciarskiego doświadczenia w czystej formie. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia zabawy na nowym serwerze zapraszamy do rejestracji TUTAJ.

Oto kilka najważniejszych informacji, które wydarzyły się już do tej pory.

 

Turniej 5 Państw

Zawody odbywały się w dniach 23.02.2020r - 28.02.2020r i przyniosły dużo emocji, zarówno u Panów jak i u Pań. W zawodach żeńskich na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się zawodniczki z Finlandi, a na najniższym stopniu reprezentantka Szwajcari.

1. AMG Vencetinnotto - 400 pkt
2. Alicja - 380 pkt
3. Krystyna Kobienialikowska - 260 pkt

Natomiast u Panów w klasyfikacji generalnej na podium staneli reprezentanci Niemiec i Słowenii.

1. Stormine - 480 pkt
2. Dominik Harbich - 380 pkt
3. Ferdynand Kiepski - 275 pkt

Puchar Świata (męski)


Zawody o Puchar Świata rozkręciły się na dobre. Do tej pory odbyło się 9 konkursów, w których wystartowało łącznie 54 zawodników a aż 52 zdobyło co najmniej jeden punkt. Zapowiada się więc walka do samego końca o zwycięstwo szczególnie pomiedzy dwoma zawodnikami - Stormine oraz Dominik Harbich. Jeszcze większe emocje czekają nas w walce o najniższy stopień podium, tu sporo graczy ma szanse - poniżej przedstawiamy TOP 5.

1. Dominik Harbich (Słowenia) - 780 pkt
2. Stromine (Niemcy) - 780 pkt
3. Ferdynand Kiepski (Niemcy) - 417 pkt
4. Łukasz Piechowiak (Austria) - 388 pkt
5. Ramzi (Polska) - 367 pkt

Puchar Świata (żeński)

Do Pucharu Świata Kobiet przystąpiło 10 zawodniczkek - poniżej prezentujemy TOP 5:

1. AMG Vencetinnotto (Finlandia) - 800 pkt
2. Alicja  (Finlandia) - 540 pkt
3. Krystyna Kobienialikowska (Szwajcaria) - 500pkt
4. Anna German (Polska) - 295 pkt
5. DoMiskaa (Austria) - 241 pkt

by Dominik 

 

Ski Jumps News wstęga

 

 

WIADOMOŚĆI ZE ŚWIATA SKOKÓW NARCIARSKICH


Zawody w Zakopanem

Na Zakopiańskiej Krokwi w drużynówce, Polscy skoczkowie nie błyszczeli i zajęli 5 miejsce, za nami Austriacy na 6 miejscu. Niemcy wygrali konkurs drużynowy, za nimi uplasowała się reprezentacja Norwegii, która traciła do nich -40.0 pkt a na najniższym stopniu podium uplasowali się Słoweńcy ze stratą -57.2 pkt Do nowego rekordu skoczni zapisał się Yukiya Sato skacząc na 147.0 m oraz jest rekordzistą LGP zeszłego roku skaczęc na 145.0 m

W 40-lecie skoków na Wielkiej Krokwi triumf Kamil Stocha to jego 35 zwycięstwo i 69 podium naszego mistrza. Kamil po raz piąty wygrał na Wielkiej Krokwi. Drugi Stefan Kraft że stratę -5.1 pkt a trzecie miejsce dla Dawida Kubackiego ze stratą -7.9 pkt. 7 miejscze dla Piotra Żyły. Po hymnie Polskim Stefan Kraft powiedział słowa: "Tu jest najlepsza atmosfera na świecie. To moje najlepsze drugie miejsce w karierze, między dwoma Polakami i przed taką publicznością. Dzięki Zakopane!"

 

Na Rumuńskiej skoczni odbył się kolejny konkurs skoków Pań.

Chiara Hölzl wygrała kwalifikacje oraz konkurs indywidualny oddała skok na 89m i 99 m dało jej to 247.6pkt za nią była Niemka Katharina Althaus która oddała dwa skoki na 93m i 94m i dało jej to 245.7pkt a na najniższym podium stanąła Eva Pinkelnig Austriaczka oddała skok na 90m i 93.5m dało jej to 240.8pkt.

Polki oddały tylko po jednym skoku najlepsza była Joanna Szwab która oddała skok na 83.5 dało jej to 31 miejsce a Kinga Rajda oddała skok na 79.5 zajeła 34 miejsce. Ostatni dzień w Rasnovie zakończył się zwycięstwem Norweski Maren Lundby która oddała dwa dobre skoki na 96.5m. i 96m dało jej to 259pkt. Na drugim miejscu Eva Pinkelnig a na najniższym trzecim podium Chiara Hölzl. Kinga Rajda oddała skoki na 85m. i 87m zajeła 23 miejsce.

 

Na Japońskiej wyspie odbył się Puchar Kontynentalny.

Austriak Clemens Leitner zwyciężył konkursie w Saporo skacząc na odległość 124.5 m, 137 m. Klemens Murańka na drugim stopniu podjum odajęć dwa dobre skoki na 135.5 m, 130 m a na najniższym podium Japończyk Taku Takeuchi.

W trzeciej 10-tce Paweł Wąsek skaczęc na 123.5 m, 103 m zajął 23. miejsce a Klemens Murańka odniósł zwycięstwo w konkursie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2019/20. 25-latek wygrał niedzielne zawody na Okurayamie (HS137) w Sapporo skacząc na 138 oraz 133 metry.

Drugie miejsce wywalczył Anders Haare z Norwegii, natomiast trzeci finiszował Hiroaki Watanabe z Japonii w rundzie finałowej wystąpił jeszcze jeden Polak - Paweł Wąsek na 10. miejscu. oddajęc skoki na 130 m i 123 m.

Japońksa Okurayama nie była szczęśliwa dla Polaków. Pierwszy konkurs na Okuyramie wygrał Yukiya Sato. Drugi Stefan Kraft a na najniższym podium Dawida Kubackiego to jego 10 podjum. Żyła - 8. a Stoch - 21.

Drugi dzień na Okurayama wygrał Stefan Kraft o 21,1pkt wyprzedził Niemca Stephan Leyhe a o 29.5pkt Japończyka Ryoyu Kobayashi. Aż dwóch Polaków w pierwszej 10-tce Dawid Kubacki 6. Kamil Stoch 9. Piotr Żyła dopiero 21.


Puchar Świata


Trzecia edycja turnieju Willingen Five, który odbył się w dniach 7–8 lutego 2020 roku (9 lutego zawody zostały odwołane ze względów bezpieczeństwa.) na skoczni Mühlenkopfschanze w Willingen w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Stephan Leyhe wygrał przesunięte na sobotę kwalifikacji oraz wygrał cały cykl. Drugi w konkursie był 22 letni Norweg Marius Lindvik trzeci Kamil Stoch. Dawid Kubacki dopiero 15 a Jakub Wolny 23. Piotr Żyła poza 30

Na drugim miejscu cyklu Stefan Kraft a że stratą nad Kraftem 5 pkt Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch na 5 miejscu że stratą na 3 miejsce 6.9 pkt


by Rafał


 
skoki narciarskie dzisiaj na żywo

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:
Dodano: Sobota, 04 stycznia 2020 r.