Polska regularnie bierze udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, a tegoroczny turniej w Katarze był dziewiątym w historii. Mimo skromnych osiągnięć, Polska stale wychowuje utalentowanych piłkarzy, a futbol jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Polska zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku, które były uważane za ich złotą erę. Biało-Czerwoni zdobyli również złoty medal olimpijski w Monachium w 1972 roku, podkreślając, że lata 70. i początek lat 80. były szczytem polskiego futbolu.

W tym artykule przedstawimy ranking najlepszych polskich piłkarskich gwiazd, w tym zarówno byłych, jak i obecnych graczy.

5. Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy wszech czasów. Kuba był skrzydłowym, który zdobył uznanie na początku swojej kariery, grając dla krakowskiej Wisły.

W 2007 roku dołączył do Borussii Dortmund, gdzie spędził większość swojej kariery. Piłkarz zdobył dwa mistrzostwa Bundesligi, dwa Superpuchary DFL i jeden Puchar DFB. Ogólnie brał udział w prawie 250 meczach.

W 2008 i 2010 roku Błaszczykowski został wybrany najlepszym polskim piłkarzem roku. Jest drugim polskim zawodnikiem pod względem liczby występów, a podczas Euro 2012 był kapitanem drużyny narodowej. Kuba brał również udział w Mistrzostwach Świata 2018 oraz Mistrzostwach Europy UEFA 2016, gdzie Błaszczykowski był jednym z kluczowych zawodników. Polska dotarła do ćwierćfinału, a on zdobył dwa gole podczas turnieju.

Warto dodać, że niedawno Jakub ogłosił zakończenie kariery.

4. Kazimierz Deyna

Kazimierz Deyna – jeden z najbardziej znanych polskich piłkarzy w historii. Dzięki wyjątkowej wizji był jednym z najbardziej utalentowanych graczy swojego pokolenia, grając jako ofensywny pomocnik w roli playmakera.

Deyna strzelał efektowne, unikalne gole - raz zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Otrzymał wiele głosów od polskich kibiców na piłkarza roku za swoje osiągnięcia i umiejętności.

Deyna, który zdobył czterdzieści jeden goli, wystąpił w barwach reprezentacji Polski w dziewięćdziesięciu siedmiu meczach, często będąc kapitanem drużyny. Po sukcesie "Orłów" na Mistrzostwach Świata, Deyna zajął trzecie miejsce za Johanem Cruyffem i Franzem Beckenbauerem w głosowaniu France Football na najlepszego zawodnika turnieju 1974 roku.

Był także kapitanem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 1978 w Argentynie, gdzie drużyna dotarła do fazy play-off.

3. Grzegorz Lato

Grzegorz Lato spędził większość swojej kariery w „Stali Mielec”, gdzie zagrał w 272 meczach ligowych, strzelając 111 goli.

Lato był kluczowym zawodnikiem dla klubu, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Ekstraklasy. Dwa razy był także królem strzelców ligi.

Przez dziesięć lat reprezentował Polskę na pięciu ważnych turniejach. Dwukrotnie zdobywał medale, co uczyniło go jednym z najbardziej udanych polskich piłkarzy wszech czasów.

2. Robert Lewandowski

Lewandowski jest znany z umiejętności bycia we właściwym miejscu o właściwym czasie oraz ze swojej techniki. Wykorzystywał każdą szansę, jaką dostał w wyniku ataku. Jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, a także za jednego z najlepszych napastników w historii Bundesligi.

Ma prawie 500 goli na swoim koncie, zdobywanych dla swoich klubów i Polski. Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu na "Złotą Piłkę" w 2021 roku, chociaż wielu kibiców jest przekonanych, że to właśnie Robert powinien był wygrać.

Były napastnik „Lecha Poznań” dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Bundesligi z „Borussią Dortmund”. W 2014 roku przeniósł się do „Bayernu Monachium”, gdzie od tamtej pory zdobywał tytuł każdego sezonu.

Lewandowski był jednym z najważniejszych graczy w sezonie „Bayernu”, który zdobył potrójną koronę, zwłaszcza triumfując w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2019-20. Napastnik był królem strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec, a także Ligi Mistrzów, będąc jednym z dwóch piłkarzy, którzy osiągnęli ten sukces.

1. Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek jest uważany za jednego z największych polskich piłkarzy wszech czasów. Był pomocnikiem, który mógł grać zarówno na prawym skrzydle, jak i na pozycji drugiego napastnika.

W 2004 roku Pele włączył go do listy 100 najlepszych piłkarzy.

W osiemdziesięciu meczach międzynarodowych Boniek strzelił dwadzieścia cztery gole i uczestniczył w trzech kolejnych mistrzostwach świata, prowadząc Polskę do trzeciego miejsca w 1982 roku i dostając się do symbolicznej drużyny turnieju.

Boniek miał szczęście grać w najlepszych czasach polskiej piłki nożnej, ale był ogromną siłą napędową ich sukcesu. Miał wspaniałych kolegów z drużyny, takich jak Deyna i Lato. Jednak nie umniejsza to jego indywidualnych zdolności.

 


Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:


Dodano: Poniedziałek, 25 września 2023 r.