Jakiś czas temu wyjazdy wakacyjne do krajów egzotycznych rzadko się spotykały w katalogach polskich agencji podróży. Lecz obecnie wiele się zmieniło i popularność odpoczynku pod tropikalnym słońcem znacznie urosła. Wakacje na Dominikanie mają niesłabnące zainteresowanie wśród turystów. Jest to prawdziwy paradise z zapierającymi duch plażami, krystaliczną wodą i wspaniałą pogodą. Ten egzotyczny kraj słynie z kokosów, kakao i rumu.

 

Klimat, bezpieczeństwo

Średnia roczna temperatura na Dominikanie wynosi +25°C, dlatego zawsze jest tutaj ciepło. Lecz jaka jest najlepsza pora roku na wakacje na Dominikanie? Na terenie kraju panuje wyrazisty tropikalny klimat, więc na Dominikanie nie istnieje znanych Europejczykom pór roku, a są jedynie pory deszczowa i sucha. Deszczowy sezon wypada na period maj-październik i charakteryzuje się codziennymi opadami, które trwają niecałą godzinę, więc nie są uciążliwe dla odpoczywających. Najwięcej turystów odwiedza Dominikanę w zimowe miesiące, gdy średnia temperatura na zewnątrz wynosi +30°C, a opady rzadko kiedy występują.

Czy Dominikana jest bezpiecznym miejscem na wakacje? Bez wątpienia, odpoczywając na Dominikanie, turystom nic nie grozi. Co więcej, obszar Punta Cana twardo utrzymuje pozycję w topie miast z najniższym odsetkiem przestępności. Bezpieczeństwie podróżników zajmuje się Cestur. Jest to służba bezpieczeństwa turystyki. Jej oficerowie są miłe i pomocne.

Popularne miejsca

Zanim się wybrać na odpoczynek, turyści sprawdzają w wyszukiwarce jakie są popularne kurorty na wakacje na Dominikanie? 

  • Puerto Plata — tropikalny bursztynowy raj. Ta miejscowość słynie z rozległych białych plaże usytuowanych kokosowymi palmami. Rejon Luperon najbardziej odpowiada dla spokojnego odpoczynku. Rejon Rio San Juan oferuje najlepsze warunki dla surfingu, a rejon Cabarete — dla kiteboarding i windsurfingu. Kurort Sosua kusi fanów tańców do rana. 
  • La Romana — otoczony urokliwym krajobrazem kurort, który ścieli się wzdłuż białego piaszczystego wybrzeża. Turystów zachwycają rozmaite kolorowe domki i przytulne lokalne knajpy. 
  • Punta Cana — słynący z olśniewających plaż przylądek Dominikany. Ze względu na rozszerzoną ofertę «all inclusive», jest najlepszym wyborem dla rodzinnego odpoczynku. Plaża Bavaro Beach jest utytułowana jako najpiękniejsza na świecie.

Prócz plażowania, Dominikana skrywa niemal fascynujących miejsc. Jakie są atrakcje turystyczne do odwiedzenia podczas wakacji na Dominikanie? Przede wszystkim, polecamy zapoznać się z okolicami powyżej wymienionych obszarów wypoczynkowych. W Puerto Plata koleją linową wznosi się na szczyt Pico Isabel de Torres, skąd widać niesamowite krajobrazy miejscowości. Także na górze znajduje się posąg Chrystusa Odkupiciela. Kolejne «must have» miasto do zwiedzenia — Santo Domingo. Tutaj włącza się ślady kolonialnego życia ze współczesnością. Miłośnikom natury polecamy wycieczkę do malowniczej wyspy Saona, gdzie zimą można osobiście zobaczyć wielorybów. Również warto zwiedzić rzekę Bahoruco, wodospady Damajagua i El Limon. Zwolennikom aktywnej rozrywki radzimy wyprawę do Jarabacoa, gdzie można spróbować rafting. 


Warunki wjazdu

Polska oddalona od Dominikany na 8000 km. Najszybciej dostaniemy się na wymarzone wakacje, jeśli pokonamy tą odległość na pokładzie samolotu. Czy wakacje na Dominikanie obejmują bilety lotnicze? Agencje turystyczne oferują ogromną ilość popularnych wśród turystów ofert wakacyjnych z koncepcją «all inclusive», które równiej uwzględniają przeloty w obie strony. Więc, kupując wycieczkę na Pojedzznami.pl, można liczyć na beztroski odpoczynek na rajskich kurortach. Czy potrzebuję wizy do Dominikany na wakacje? Będąc obywatelem Polski, dla przekroczenia granicy przy wjeździe do Dominikany, wiza nie jest wymagana. Również nie ma potrzeby robić dodatkowe szczepienia. Wystarczy okazać ważny paszport i można z całą pewnością do 30 dni rozkoszować się na dominikańskich wybrzeżach. 


Koszt wczasów

Jakie są ceny wakacji na Dominikanie? Rozważając podróż z formułą «all inclusive», najniższa wartość tygodniowego bytowania dla jednej osoby wynosi 6000 zł. Największe ceny są w period grudzień-marzec, a najmniejsze w listopadzie i kwietniu. Oczywiście polecamy śledzić promocyjne last minute wycieczki, które pomogą zaoszczędzić nawet do 70%. 

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie? Zapraszamy do agencji podróży «Pojedź z nami». Nasi specjaliści od lat starannie działają nad organizacją rozmaitych wycieczek do każdego zakątku świata. Sprawdzić gotowe oferty wczasów na Dominikanie można na stronie agencji. Czy warto zarezerwować wakacje na Dominikanie online? Pewnie, że tak. Online rezerwacja bezspornie jest szybkim i wygodnym sposobem kupna wymarzonych wakacje.

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:

 

Dodano: Środa, 20 grudnia 2023 r.