Skoki narciarskie to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Nic więc dziwnego, że ma wielu fanów, którzy uwielbiają na niego obstawiać. Ten sport jest pełen wdzięku i może naprawdę podnieść adrenalinę widzom, ponieważ skoki mogą czasami wyglądać dość przerażająco. Zanim przejdziemy do szczegółów, jak skutecznie obstawiać skoki narciarskie, zapoznajmy się z regułami tego sportu. 


Przepisy w skokach narciarskich

Jeśli jesteś zagorzałym fanem skoków narciarskich, zapewne znasz już wszystkie zasady. Jeśli jednak jesteś nowy, to pewnie chciałbyś poznać zasady tego sportu, zanim postawisz jakiekolwiek zakłady. 

Skoczkowie muszą wejść na skocznię narciarską. Jest to strome wzgórze z belką startową, punktem wybicia i miejscem do lądowania. Brzmi całkiem prosto, prawda? Następnie wszyscy zawodnicy startują z tego samego punktu i zjeżdżają z rozbiegu z prędkością wystarczającą do wybicia ich z progu skoczni i uniesienia w powietrze. Gdy tylko zawodnik znajdzie się w powietrzu, musi pozostać w wyćwiczonej pozycji aerodynamicznej, aby pomyślnie przelecieć jak najdalej przed lądowaniem. Aby zapewnić łagodne i bezpieczne lądowanie, poruszają się oni w określony sposób, zmieniając swoją pozycję w powietrzu, gdy zbliżają się do ziemi. 

Istnieją również klasyfikacje skoczni, które opierają się na odległości, jaką zawodnicy mogą pokonać w powietrzu. Istnieje również punkt konstrukcyjny (punkt K), który jest punktem docelowym, do którego każdy skoczek powinien dążyć. 

Skoki narciarskie to jednak nie tylko odległość skoku. Jest kilka elementów, w których oceniany jest każdy zawodnik:

- Długość rozbiegu 
- Dystans 
- Warunki wiatrowe 
- Styl 

Narciarze mają dwa skoki, które są następnie łączone, aby uzyskać końcowy wynik. Ponadto odległość zależy od punktu K wzgórza. Dostępnych jest 60 punktów za skocznie normalne i duże oraz 120 za skocznie mamucie, jeśli skoczek trafi w cel punktu K. Jeśli polecą dalej niż punkt K, otrzymają więcej punktów zgodnie z ich pozycją. 


Jak obstawiać skoki narciarskie

Zanim zaczniesz stawiać zakłady na ten sport, musisz znaleźć wiarygodnego bukmachera online. Istnieją jednak tysiące dostępnych bukmacherów i często trudno jest znaleźć tego, który oferuje najlepsze kursy i jest najbezpieczniejszy. Aby zacząć szukać, powinieneś przeczytać kilka recenzji. Istnieje kilka świetnych i uczciwych stron z recenzjami, wymieniających wszystkich legalnych i wiarygodnych bukmacherów. Na przykład możesz łatwo przeczytać uczciwe recenzje na legalbuk.pl i znaleźć tylko najlepszych bukmacherów z najlepszymi promocjami, bonusami i kursami.

Dodatkowo możesz czytać komentarze ludzi online na temat konkretnych bukmacherów, a nawet szukać referencji. Ludzie uwielbiają wyrażać swoje opinie i dzielić się doświadczeniami, więc dlaczego nie polegać na doświadczonych graczach, którzy pomogą Ci znaleźć odpowiednią stronę internetową do zakładów bukmacherskich? 


Wybór zakładów

Większość bukmacherów będzie miała świetne oferty i kursy na największe wydarzenia w ciągu sezonu. Na przykład najlepsze kursy i różnorodność zakładów na skoki narciarskie są dostępne podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Poza tym zakłady wykonane z wyprzedzeniem zwykle dają graczom najlepsze kursy, a nawet wtedy możesz znaleźć oczywistego faworyta. 

Innym dostępnym zakładem, poza zakładem na faworyta, jest zakład kontra. Tutaj możesz postawić na skoczka, który Twoim zdaniem znajdzie się wyżej w rankingu niż inny skoczek, niezależnie od tego, kto ostatecznie zwycięży. A jeśli szukasz bardziej interesujących zakładów, możesz postawić zakład na narodowość zwycięskiego skoczka. 


Największe wydarzenia w skokach narciarskich

Oprócz Zimowych Igrzysk Olimpijskich istnieją inne znaczące wydarzenia, które można śledzić, a nawet stawiać zakłady. 

Jednym z nich jest Puchar Świata w skokach narciarskich, organizowany przez Międzynarodową Federację Narciarską. Na całym świecie odbywa się wiele rund, a wydarzenie jest podzielone na zawody drużynowe, indywidualne i drużyny mieszane.

Kolejnym wielkim wydarzeniem jest Turniej Czterech Skoczni, znany jako Niemiecko-Austriacki Tydzień Skoków Narciarskich. W ciągu tego tygodnia odbywają się cztery wydarzenia, w tym Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich to kolejne wydarzenie godne uwagi, ponieważ odbywa się latem na sztucznych nawierzchniach. Sezon trwa od lipca do października i zazwyczaj odbywa się 10 zawodów. Zasadniczo jest to letnia odmiana Zimowych Mistrzostw Świata. 

Wreszcie, możesz śledzić Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym FIS. Oprócz skoków narciarskich istnieje wiele dyscyplin narciarskich, a ich oglądanie może dostarczyć wiele radości. 

Skoki narciarskie są bardzo popularne w Polsce i na świecie. Jest kilka świetnych ważnych wydarzeń, które każdy fan powinien oglądać, a nawet postawić kilka zakładów. 

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:

 


Dodano: Wtorek, 02 luty 2023 r.