Ciężko powiedzieć co w Polsce jest popularniejsze – skoki narciarskie jako dyscyplina sportowa czy obstawianie w zakładach bukmacherskich. Większość Polaków, nie tylko tych na co dzień interesujących się sportem, zna doskonale takie nazwiska jak Adam Małysz, Piotr Żyła czy Kamil Stoch, tak samo jak wie czym jest typowanie wyników w zakładach sportowych albo samemu miała z tym styczność, jak według statystyk co czwarty dorosły obywatel Polski w wieku produkcyjnym. Skoki narciarskie to sport mocno nieprzewidywalny, którego wyniki zależą często od takich czynników losowych jak choćby pogoda. Zatem jak obstawiać skoki narciarskie skutecznie i jakie istnieją rodzaje zakładów na tę dyscyplinę?

 
Konkursy skoków narciarskich – rodzaje zakładów

Skoki narciarskie to bez wątpienia najchętniej oglądana dyscyplina ze wszystkich sportów zimowych. Indywidualne i drużynowe konkursy skoków osiągają oglądalność na poziomie spokojnie ponad 40 milionów widzów, gromadzą także średnio ponad kilkanaście tysięcy kibiców na trybunach. Zawody tego typu przyciągają także miłośników obstawiania zakładów bukmacherskich, którzy wybierają je najczęściej spośród dostępnych w ofercie zimowych dyscyplin sportowych, bo aż w 80% przypadków, podczas gdy zaledwie 8% z nich wybiera biathlon, a 6% biegi narciarskie.

Zakłady sportowe na skoki narciarskie dzielimy na dwie podstawowe kategorie – krótkoterminowe, zawierane bezpośrednio przed wybranym konkursem i obejmujące wyłącznie dany turniej, a także długoterminowe, obejmujące zdarzenia rozłożone w różnym okresie czasu, jak Turniej Czterech Skoczni złożony z czterech konkursów czy cały sezon Pucharu Świata.

Główne rodzaje zakładów na skoki:

Zakłady przedkonkursowe – krótkoterminowe:

• Zwycięstwo skoczka w wybranym konkursie – bardzo popularny, ale i trudny zakład
• Miejsce skoczka w konkretnym konkursie – wytypowanie przedziału miejscowego
• Zwycięstwo skoczka w pierwszej serii – podobnie jak w przypadku całego konkursu
• Pozycja skoczka po pierwszej serii skoków – wytypowanie przedziału miejscowego
• H2H (z ang. Head to Head) – który z dwóch skoczków znajdzie się wyżej w tabeli
• Zakłady na konkursy drużynowe – takie same jak powyższe, tylko na całą drużynę
• Awans do konkursu (TAK/NIE) – wytypowanie awansu skoczka lub drużyny
• Awans do drugiej serii (TAK/NIE) – wytypowanie awansu drużyny lub skoczka
• Pobicie rekordu skoczni (TAK/NIE) – wysokie kursy na wytypowanie rekordzisty
• Wygrana zwycięzcy 1. serii w całym konkursie (TAK/NIE) – bardzo łatwy zakład
• Zakłady specjalne – np. ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce tabeli

Zakłady długoterminowe na skoki narciarskie:

• Miejsce skoczka/drużyny w całym turnieju – Czterech Skoczni czy Pucharu Świata
• Długoterminowe zakłady H2H – wynik w klasyfikacji generalnej sezonu lub turnieju
• Zakłady specjalne – na przykład reprezentant którego kraju zdobędzie kryształową kulę, który skoczek najczęściej będzie zajmował pozycję lidera klasyfikacji czy ile punktów zdobędzie

W ofercie bukmacherów na skoki pojawiają się także zakłady na żywo, głównie under/over (poniżej/powyżej), dotyczące zwykle długości skoku lub pozycji skoczka w klasyfikacji. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, jak obstawiać skoki narciarskie satysfakcjonująco?

 


Jak obstawiać skoki narciarskie w zakładach?

W przypadku skoków narciarskich, pełna oferta zakładów bukmacherskich jest dostępna dopiero po zakończeniu kwalifikacji do konkursu głównego, czyli najczęściej dzień przed zawodami. Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj warunki atmosferyczne. Za sprzyjający lub przeszkadzający wiatr do punktacji końcowej dodawane są lub odejmowane punkty (więcej o zasadach punktacji jest w artykułe). Na ostateczny wynik punktowy skoczka składają się trzy elementy – punkty za odległość, nota za styl oraz bonus za wiatr.

Najważniejsze imprezy w skokach narciarskich, to Puchar Świata, Olimpiada, mistrzostwa świata w skokach i lotach oraz Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Pojawia się zatem pytanie – jak obstawiać skoki narciarskie skuteczniej?

 

Skoki narciarskie – jak obstawiać skuteczniej?

Przed rozpoczęciem obstawiania zakładów sportowych na skoki narciarskie, dostępnych na stronach internetowych takich renomowanych serwisów hazardowych, jak 888starz-polska.com oraz w ich dedykowanych aplikacjach mobilnych, warto pamiętać o:

• Regularnym śledzeniu zawodów – warto posiadać wiedzę przy obstawianiu
• Sprawdzaniu prognozy pogody – warunki atmosferyczne są w skokach kluczowe
• Ustaleniu rozmiaru skoczni – każdy skoczek czuje się lepiej na innej skoczni
• Korzystaniu z dostępnej wiedzy – blogi, fora, grupy z poradami doświadczonych
• Obstawianiu turniejów drużynowych – łatwiej typować wyniki drużynowe

 

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skoków online skijumping


SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ DRUGĄ GRĘ W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR - ZOBACZ TRAILER PONIŻEJ:
Dodano: Piątek, 15 września 2023 r.