Ski Jump Mania 3 - internetowa gra online skoki narciarskieSki Jump Mania 3 to internetowa gra online, w której gracz ma za zadanie wcielić się w życie skoczka narciarskiego. W grze rywalizujemy z innymi graczami z całego świata. Producentem gry jest PowerPlay Manager. Gra jest darmowa i dostępna w przeglądarce, nie wymaga pobierania na komputer. Ski Jump Mania to odzwierciedlenie słynnego Deluxe Ski Jump. Twórcy gry z pewnością wzorowali się na kultowej grze, jednak wprowadzili wiele elementów, których nie mogliśmy zobaczyć w DSJ 2.


Ski Jump Mania wymaga jedynie bezpłatnej rejestracji. Konto możemy założyć korzystając z rejestracji tradycyjnej bądź przy użyciu konta na Facebooku. Po rejestracji warto skorzystać z samouczka, który oprowadzi nas po grze oraz wytłumaczy mechanizmy rozgrywki. Warto oddać kilka skoków próbnych, aby zapoznać się ze sterowaniem skoczkiem podczas skoku, lotu. Większość gry polega na wykonywaniu zadań, rywalizacji z wirtualnymi zawodnikami i podnoszeniu swojego poziomu. To właśnie od poziomu rozwoju skoczka zależy jak dobry skok jesteśmy wstanie oddać.

Z każdym kolejnym poziomem pojawiają się trudniejsi rywale w zadaniach. Podobnie jak w Ski Jumps PL do większości czynności w grze potrzebne są Punkty Energii, które regenerują się z upływem czasu. Naszym zadaniem jest ciągłe pojedynkowanie się innymi graczami, aby przesuwać się w górę rankingu i zdobywać pieniądze na zakup nowego sprzętu. Jeżeli mamy czas oraz wiedzę o skokach narciarskich to twórcy gry stworzyli możliwość sprawdzenia się w Quizach, za których poprawne rozwiązanie otrzymamy nagrodę.


Gra nie jest absolutną nowością, ponieważ na rynku jest dostępna od kilku lat. Obecnie najbardziej popularna jest trzecia część serii - Ski Jump Mania 3. Jest to najnowsza wersja SJM. Nie trudno się domyśleć, że skoro mamy już 3 część to były i poprzednie wersje jak Ski Jump Mania, czy Ski Jump Mania 2. Jak każda gra ma wady oraz zalety. Zaletą na pewno jest możliwość samodzielnie oddania skoku, jednak po kilku godzinach gry rozgrywka staje się monotonna. Główna wadą wydaje się być mała strategiczność gry, która mogłaby wpłynąć na wynik rywalizacji z graczami. To które miejsce będziemy zajmować w rankingu, oraz jaki skok jesteśmy wstanie oddać uzależnione jest przede wszystkim od spędzonego czasu.

Jak się jednak okazuje nawet długie godziny spędzone na grze mogą nie wystarczyć do bycia TOP1, ponieważ wiele ułatwień można zakupić za prawdziwe pieniądze i najlepszy gracz nie zawsze musi być najlepszy jeżeli nie wyda odpowiedniej kwoty na grę. Czytając poradniki znajdujące się na forum gry, stworzone przez graczy możemy znaleźć gotowy schemat prowadzenia kariery zawodnika co z pewnością nie jest zachęcające do dłuższej rozgrywki.

Wyżej wspomniałem o podobnej grze o tematyce skoków narciarskich, a mianowicie Ski Jumps.PL. Gra z pewnością jest o wiele ciekawsza i nie posiada gotowego przepisu na sukces, ponieważ takiego nie ma. Możemy testować co sezon rożne rozwiązania, różne style prowadzenia skoczka, a jednak i tak znalezienie tego idealnego jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli Ski Jumps.PL wprowadzi możliwość oddania skoku. co jest w najbliższych planach, to bez wątpienia będzie numerem jeden wśród gier przeglądarkowych zostawiając Ski Jump Mania daleko w tyle!


Autor: Karol Ostaszewski

Foto: Ski Jump Mania 3, photo edited

Ski Jumps - skoki narciarskie gra menadżer skijumping


Dodano: Sobota, 06 czerwca 2020 r.