Fis Ski - Miedzynarodowa federacja narciarskaMiędzynarodowa Federacja Narciarska, czyli FIS, wywodzi się z Międzynarodowej Komisji Narciarskiej założonej w 1910 roku. Podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Narciarskiego odbywającego się w Chamonix 2 lutego 1924 roku ustanowiono utworzenie FIS. Rozwinięcie skrótowca używanego i znanego na całym świcie brzmi Fédération Internationale de Ski.

O
rganizacja ta zajmuje się wszelkimi działaniami związanymi z takimi dziedzinami sportów zimowych jak: biegi narciarskie, skoki narciarskie, narciarstwo: alpejskie, dowolne, szybkie, na trawie, telemarkowe, a także kombinacja norweska oraz snowboard. Jak każda inna organizacja FIS ma swoją misję i wizję, w której chodzi między innymi o promowanie narciarstwa, ale także o fair play oraz ochronę środowiska. W chwili obecnej Międzynarodowa Federacja Narciarska zrzesza 128 członków. Prezydentem jest Gian Franco Kasper.

Co dwa lata kongres FIS wybiera nowy zarząd składający się z 18 członków, mających za zadanie nadzór pomiędzy kongresami. W skład organizacji wchodzą: kongres, rada i zarząd, sekretarz generalny, panel dopingowy, sąd. Wszelkiego rodzaju porad udzielają członkowie komitetów i podkomitetów oraz grupy robocze. Konkursami zajmuje się jury konkursowe oraz komisja do spraw odwołań. Federacja Narciarska korzysta także, w pewnych sprawach z opinii audytorów.

Jednym z głównych celów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej jest także polityka antydopingowa. Opiera się ona na całkowitym braku tolerancji na tego rodzaju oszustwo sportowe. Zawodnicy muszą przechodzić badania, które są zawsze niespodziewane.

Autor: SJ Team

Foto: wikipedia.pl

Ski Jumps - skoki narciarskie gra online skijumping


Dodano: Czwartek, 08 marca 2018 r.